Ryzen 5 3600 ve RTX 2060 Bannerlord CPU ve GPU çok az kullanıyor

Kemânkeş-

Megapat
Makaleler
5
Yer
𐰇𐱅𐰇𐰚𐰀𐰤𐱅𐰇𐰼𐰚𐰃𐰾𐱃𐰀𐰣
Bannerlord'da son zamanlarda kale kuşatmalarında çok kasıyor oyun. Grafik düşürsem olmuyor, v-Sync açsam olmuyor. CPU ve GPU, %35'ın üzerine çıkmıyor. CPU, GPU'ya göre %5-6 daha fazla kullanılıyor. Nasıl çözerim? Çok kasıyor.
Sistemim:
Ryzen 5 3600.
RTX 2060 6 GB.
B450M-A PRO Max.
16 GB 3000MHz DDR4 CL16 RAM.
500GB SSD.

Sıcaklıklar normal ise başka oyunda da denediysen sıkıntı çıkmıyorsa dediğim gibi kanka oyunun halt yemesidir.
Crysis Remastered'da ultra ayarlarda RTX açık 50 FPS alıyorum, sıcaklıklar 80 derece civarı. Biraz optimizasyon kassalar şu Bannerlord'a fena olmaz.

Bende aldım oynadım tam sürümün çıkmasını bekliyorum yatıyor öyle kuzu kuzu 8 senede bir halt yapamamakta bize özgü vallaha.
8 senede oyunu hayli hayli yaparlardı. Activision'dan bağımsız olmak için sıfırdan son teknolojileri destekleyen bir oyun motoru motoru yaptılar, kafadan 5 yıl ona gitti. Armağan Yavuz bir röportajında oyunun arayüzünü silip birçok kez baştan yaptıklarını söylemişti. Taleworlds'un zamanını çalan şey oyun değil.
Optimizasyon çok kötü hocam aynısını yaşıyorum. Kale kuşatmalarında çok kasıyor. 500 kişilik savaşta bile CPU kullanımım %100 oluyor.
500 kişilik savaşta benim CPU da GPU da %35 üzerine çıkmadığı için kasıyor. Önceden CPU %40, GPU %98 kullanılırdı 90-130FPS alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı