Ryzen 5 3600 ve RX 5700 XT sistem mavi ekran problemi

ramazan2335

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim Ryzen 5 3600, 5700 XT ekran kartı, Xigmatek Astro 650 Watt kasa, X470 Gaming Plus MSI anakart.

PC sürekli mavi ekran veriyordu RAM'leri tek tek deneyim dedim birkaç kez zorladım ondan olabilir mi? Kontrol ettim aşınma yok bir de PC açıldığında bip sesi gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son zamanlarda bana özellikle AMD serisi işlemciler ve Windows 10 kaynaklı uyum sorunlarını gösteren başka bir sorunmuş gibi gelen özellikle birçoğu RAM kaynaklı olabileceği düşündüren bir durum. Bu tarz sistemi olan kullanıcılarda sıklıkla görülmeye başlayan raporsuz oyundan atma hataları garipleşmeye de başladı. Açıkçası işlemci, RAM, işletim sistemi üçlüsünün bu hatada büyük payı olduğunu düşünüyorum. AMD ekran kartı sürücüleri zaten yazılımsal sorunlar içermekte. Birde RAM ve işletim sistemi sorunları eklenince bence normal artık bu durum. Açıkçası yüksek RAM frekansını düşürmenizi öneririm. AMD işlemcilerin RAM frekansı konusunda tutarsız hareket ettikleri açık. Diğer taraftan bazı BİOS sürümleri de bu hatalara neden olabilmekte. AMD tarfında yazılım konusunda devam eden sıkıntılar baş ağrısına neden olacak gibi görünüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı