Ryzen 5 3600 ve RX 5700 XT sistemde oyunlar çöküyor

SteelAlazul

Centipat
29.11.12 tarihinde Vatan Bilgisayar'dan bilgisayar topladım. (Özelliklerini en alta yazacağım. ) Şöyle bir sıkıntı yaşıyorum, ne zaman oyun oynasam 5-10 dakika sonra oyun hata vermeden çöküyor. BIOS dahil tüm driverları güncelledim. XMP(D. O. C. P) kapalı-açık denedim. "Arızalı RAM Tespiti" videosundakileri uyguladım. Vatan Bilgisayar'a götürdüm, yazılımsal ve donanımsal bir sorun bulamadıklarını söyleyip geri verdiler. Aklıma yapıcak pek bir şey gelmiyor. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. Bilgisayarın özellikleri:
  • - İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
  • - Anakart: ASUS TUF B450-PLUS GAMING
  • - Ekran Kartı: MSI Radeon RX 5700 XT MECH OC
  • - RAM: 2 Adet Corsair 8 GB Vengaence DDR4 3000MHz CL16
  • - SSD: Kingston 250GB KC2000 NVMe M.2
  • - HDD: Segate Barracuda 1TB 7200RPM
  • - Kasa/PSU: Frisby FC-9235G-650 650W
  • - İşletim Sistemi: Windows 10 Pro

Son düzenleyen: Moderatör:
En kötü senaryoyu çiziyorum iade kabul etmezlerse sadece güç kaynağı almayı düşünüyorum, sanırım şimdiki kasanın güç kaynağını değiştirmem yeterli olucaktır. 500₺ limitim var, ne almamı önerirsiniz?

Peki kasa olarak ne önerirsiniz 1000₺ altında?
Xigmatek Beast kullanıyorum. Önce 5700XT almıştım çökme sorunu yaşadım ve sonrasında kart GPU'su arızalı çıktı. Şuan 2060 Super kullanıyorum sorunsuz alabilirsiniz.

Bu Hydro değil mi ama farklı gösterilmiş ve daha ucuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı