Ryzen 5 3600 voltaj ayarları nasıl?

Ramazan253

Hectopat
Herkese merhaba, işlemcim fabrika ayarlarında çok yüksek sıcaklık değerlerine ulaşıyor. Ben de kendimce birkaç voltaj ayarı yaptım ve sizlerden bilgi almak istiyorum. Buradaki değerlerim sizce nasıl yükseltmem veya alçaltmam gereken ayarlar var mı? Bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler. Kendi ayarlarım resimde de gördüğünüz üzere 4.2 GHz, 1.21 voltaj ve 30 dakika boyunca yaptığım testte herhangi bir hata almadım ama maksimum sıcaklık 93'e kadar dayandı.

test yeni.png

Kardeş sıcaklık değerlerinden şikayet ediyorsun sonra gidip 93 dereceye dayayan OC yapıyorsun. Hem de stock soğutucusuyla sanırım :D OC yapmasan kendi halinde bıraksan hiçbir şey olmaz. Tek çekirdek kendisi 4.2 Turbo Boost'u var zaten. Tüm çekirdekileri 4.2'ye ayarlaman sana gözle görünür bir şey kazandırmayacak hatta tam tersine ısıdan dolayı performans düşüşleri yaşayacaksın hatta belki de işlemcine zarar vereceksin. Stock haliyle bırak. Bakım yapmadıysan yakın zamanda termal macunlarını değiştir. Alabiliyorsan güzel bir soğutucu al. Ondan sonra düşün OC yapmayı. Yaptığın tüm değişiklikleri BIOS sıfırlayarak geri alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı