Ryzen 5 3600 voltaj düşürme

Sabnerto

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar hiçbir ayar yapmadığım halde işlemcim boşta 60 derecede çalışıyordu. Voltaj değerinin 1.46 olduğunu gördüm.
Voltajı 1.3 aldım ve 4.2GHz hıza aldım. Aida ile 10 dk test yaptım sıcaklık anlık 90 olup genel 87 derecelerdeydi.
Bu işlemler hakkında çok fikrim yok. Oyunlarda sorun çıkar mı veya işlemci ömrü kısalır mı?

Ben de voltaj düşürecektim sonra voltajın 1.184 olduğunu gördüm r5 2600 kullanıyorum ryzen master ile bakınca 3.6 ve 3.7 ile çalışıyordu 3.9 ghz e çektim yani voltajı biosum halletti yüksek değildi bios güncellemesi böyle şeyleri değiştirebiliyor bilgin olsun.

Prime95 testinde error verdi. Bende CPB kapattım. Onu açınca birden sıcaklı kartışı oluyor. Çözümü voltajı sabitlemekmiş. Ryzen 5 3600 stabil çalışması için hangi voltaj değeriyle çalıştırmam lazım?

Prime95 testinde error verdi. Bende CPB kapattım. Onu açınca birden sıcaklı kartışı oluyor. Çözümü voltajı sabitlemekmiş. Ryzen 5 3600 stabil çalışması için hangi voltaj değeriyle çalıştırmam lazım?
Kendiniz denemelisiniz stabil veya net bir cevabı yok ne yazık ki.

Ben 1.3 voltajla hatasız kullanıyorum bir tık yüksek gibi ama hata almadığım için dokunmuyorum

Ben test ettiğim zaman kapanamdonma olmuyor fakat hardware failure detected prime95 diye error yazısı çıkıyor.Autoya aldığımda böyle bir hata yok.Neden olduğunu anlayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı