Ryzen 5 3600 vs Ryzen 3 3100 sistem

Hocam şu anda ekran kartı sıkıntısı varken, bulmuşken en iyisin alsın. İşlemcilerin fiyatları belli bir sınırda gitgel yapıyor zaten.

Şu anda ekran kartı değiştiremeyeceğine göre. Mecburen kasadaki ni alacak. Seçeneği yok bütçe aşırı artıyor. tek değişim yapacağı seçenek öyle veya böyle işlemci.İşlemciyi bir kez daha göz gezdirmesinde bence fayda var. Ben alıcı olsam işlemciyi 3600 yapar alırdım. Arkadaş 3100 yapar bir şey diyemem. Param olsa 5600 alırdım. Öyle oldu 5600 aldım.:)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu anda ekran kartı değiştiremeyeceğine göre. Mecburen kasadaki ni alacak. Seçeneği yok bütçe aşırı artıyor. tek değişim yapacağı seçenek öyle veya böyle işlemci.İşlemciyi bir kez daha göz gezdirmesinde bence fayda var. Ben alıcı olsam işlemciyi 3600 yapar alırdım. Arkadaş 3100 yapar bir şey diyemem. Param olsa 5600 alırdım. Öyle oldu 5600 aldım.:)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Attığınız videoda, 2080 Tİ takılı olduğunun farkında mısınız? Bu işlemcilerin kas gücünü ölçmek için yapılan bir darboğaz testi. Monitöre çıktıyı ekran kartı verir. Ekran kartı kapasitesinin tamamını kullanıdığı sürece işlemci, FPS'e katkı sağlamaz. Videoda da zaten, ekran kartı kullanım oranlarının yüzdesi arttıkçe performansın arttığınız görüyorsunuz.

Attığınız videoda, 2080 Ti takılı olduğunun farkında mısınız? Bu işlemcilerin kas gücünü ölçmek için yapılan bir darboğaz testi. Monitöre çıktıyı ekran kartı verir. Ekran kartı kapasitesinin tamamını kullanıdığı sürece işlemci, FPS'e katkı sağlamaz. Videoda da zaten, ekran kartı kullanım oranlarının yüzdesi arttıkçe performansın arttığınız görüyorsunuz.

2080 Ti olduğunu fark etmedim. Neyse diğer videolara da bakabilir. Ben olsam 3600 işlemci alırdım. Sizi bilemem. Benim fikrim bu kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı