Ryzen 5 3600 yüksek sıcaklık

İşlemci stok fanından ben de müzdaribtim hocam. Kule tipi fanla 4.2 ghz e sabitledim 55 derecede seyrediyor su anda
Stok fan degil. Tek fanlı kule tipi bir sogutucu.

Bilgisayarımı toplayalı 4 ay oluyor fakat işlemci sıcaklığım 5 derece artış göstermiş (geçmiş stres testlerine kıyasla). Geçmişte maksimum 70 dereceyi görürken şu anda 75 derecede. Evet yüksek değil ama normal mi?
İşlemcim: Ryzen 5 3600.
Soğutucum: Arctic 34 e-sports (Duo modeli değil fakat ikinci fanı alıp Duo yapmayı düşünüyorum).

Havalar ısındı reis gayet normal hatta fazla normal 1 yılda bir gerekli bakımlarını yaparsan uzun vadede sıcak çalıştığında performansını koruyan bir işlemci sorun çıkarmaz.

UV yapıp verilen voltajı 1.38'den 1.225'e çektim. Bir sıkıntı olmadı, 4.2ghz sabit olarak stres testinde 8-10 derece düştü sıcaklık.

Yakın zamanda bios güncellemesi yaptinmi ? Ben yaptım YouTube da 33 DC olan işlemci 38 DC de çalışıyor du , eski bios geri döndüm gene 33 DC bilgin olsun . Sistemin temiz ise tabi .

Yakın zamanda bios güncellemesi yaptinmi ? Ben yaptım YouTube da 33 DC olan işlemci 38 DC de çalışıyor du , eski bios geri döndüm gene 33 DC bilgin olsun . Sistemin temiz ise tabi .
Yaptım evet 3 gün önce olabilir.

Geri
Yukarı