R5 3600'ü satıp R5 5600X'e 1000 TL fazladan vermeye değer mi?

Voisxe

Centipat
ASUS VG259qm 280 Hz 1 ms monitör.
Ryzen 5 3600 işlemci.
RTX 3060 12 GB ekran kartı.
ASUS B450M Pro TUF anakart.
Corsair Vengeance 3200 MHz 8x2 GB RAM.
Toshiba OCZ 480 GB SSD.
Rampage sailor kasa + 600W +80 Bronze PSU.
FPS farkı çok yoksa 1000 TL fazladan vermek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farkı fazlasıyla görürsün kardeşim ben 3500XDEN geçtim 5600X e aşırı fark gördüm, anakartın destekliyor mu 5600X araştırdın mı, BIOS falan güncelle şu anki işlemcin ile, ayrıca PSU değiştir zamanla kısa süreliğine idare eder.

Son düzenleme:
İmkanın varsa değiştir hatta ankartı B550 yapabilirsen iyi olur değiştiremezsen B450 BIOS güncellemesi yapmalısın Ryzen 5 5600X için ama en önemlisi o PSU değiştirmelisin öncelik PSU gibi duruyor.

FPS farkı çok olmaz. Sonuçta Ryzen 5 3600 de RTX 3060'ı besleyebiliyor. PSU'nuzu acilen değiştirmenizi öneririm.
3060'ı falan besleyemiyor kardeşim, bu forumda bunları görünce üzülüyorum cidden, nereden çıktı bu besleyebiliyor algısı, ayrıca aradaki farkı çok net hisseder, FPS oyunları oynuyorsa aşırı FPS artışı gözlemleyebilir.

Anakart gayet yeterli. 3600'den 5600X'e geçersen tek çekirdek isteyen oyunlarda *valorant vb* ağır fark görürsün. PSU biraz kalitesiz gibi fakat sonradan değiştirilebilir. SSD'de öyle fakat SSD'de halihazırda bir sıkıntı yoksa şimdilik değiştirmeye gerek yok. Bu ikisi de sonradan değiştirilebilir.

Şu psuyu değiştir hemen değiştir acil değiştir diyenleri anlamıyorum. Bu pcden 30 tane topla aynı psu ile. 30 unuda sabah akşam koy internet kafeye. Hiçbirinde bir sorun yaşamazsın. Adam sanki 20K lık sistem toplamışta psu olarak bunu kullanmış. Salın şu psuları artık. Bu hazır sistemleri satan adamlar sıkıntılı mı sorun çıkartıp geri döneceğini sıkıntı yaşayıp iade alacaklarını bile bile bu sistemlere bunları koysunlar.

Şu psuyu değiştir hemen değiştir acil değiştir diyenleri anlamıyorum. Bu pcden 30 tane topla aynı psu ile. 30 unuda sabah akşam koy internet kafeye. Hiçbirinde bir sorun yaşamazsın. Adam sanki 20K lık sistem toplamışta psu olarak bunu kullanmış. Salın şu psuları artık. Bu hazır sistemleri satan adamlar sıkıntılı mı sorun çıkartıp geri döneceğini sıkıntı yaşayıp iade alacaklarını bile bile bu sistemlere bunları koysunlar.
Gigabyte markasına ait PSU'lar bile patlıyor hocam ne diyorsun?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gigabyte markasına ait PSU'lar bile patlıyor hocam ne diyorsun?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O model ağır kronik sorunlu. Her tier listte en alt sırada yer alıyor ayrıca. Bunun markayla alakası yok. Tamam bu PSU'da çok iyi değil fakat sonradan değiştirilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı