R5 3600'ü satıp R5 5600X'e 1000 TL fazladan vermeye değer mi?

Şu PSU'yu değiştir hemen değiştir acil değiştir diyenleri anlamıyorum. Bu PC'den 30 tane topla aynı PSU ile. 30 unuda sabah akşam koy internet kafeye. Hiçbirinde bir sorun yaşamazsın. Adam sanki 20klık sistem toplamışta PSU olarak bunu kullanmış. Salın şu PSU'ları artık. Bu hazır sistemleri satan adamlar sıkıntılı mı sorun çıkartıp geri döneceğini sıkıntı yaşayıp iade alacaklarını bile bile bu sistemlere bunları koysunlar.

Ekran kartından işlemciden kısılır da PSU'dan kısılmaz. Acilen bilinçlenmelisin.

3060'ı falan besleyemiyor kardeşim, bu forumda bunları görünce üzülüyorum cidden, nereden çıktı bu besleyebiliyor algısı, ayrıca aradaki farkı çok net hisseder, FPS oyunları oynuyorsa aşırı FPS artışı gözlemleyebilir.

Al işte, mis gibi besliyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

YouTube'dan video bakarak aldık bizde kardeşim, gir son konumlarıma bak besliyor mu beslemiyor mu, kullanmayan adamlar rahat besler yahu dediği için gidip aldık sonuç ortada.
Verilerle konuşuyoruz!

Şu konuya da bir açıklık getireyim.

Ryzen 5 3600, RTX 3060 besleyebilir. 6600 XT'yi de besleyebiliyor. Ama OC yapılması gerekebilir. Ben OC yaptım 6600 XT ile sorun yaşamıyorum. İşlemciye yüklenen oyunlarda stok frekans halinde (3.6GHz) biraz darboğaz yapabilir 1080P'de.

Ryzen 5 3600, RTX 3060 besleyebilir. 6600 XT'yi de besleyebiliyor. Ama OC yapılması gerekebilir. Ben OC yaptım 6600 XT ile sorun yaşamıyorum. İşlemciye yüklenen oyunlarda stok frekans halinde (3.6GHz) biraz darboğaz yapabilir 1080P'de.

Onun önüne ayarları yükselterek geçebiliriz. Yani darboğaz olmaz diyebiliriz.

Neye göre yapmıyor? CPB vs. her ayarı açık şekilde boost hızları 4.1-4.2 seviyesinde gezerken neredeyse işlemci odaklı bir çok oyunda darboğaza maruz kalıyorum(Valorant-CS gibi basit oyunlar haric) üstelik High-Ultra ayarlada birde ekran kartım stock haldeyken.
Bunun üstüne bir çok örnek varken 1 tane videoya göre yorum yapıyorsunuz.

Neye göre yapmıyor? CPM vs. her ayarı açık şekilde boost hızları 4.1-4.2 seviyesinde gezerken neredeyse işlemci odaklı bir çok oyunda darboğaza maruz kalıyorum(Valorant-CS gibi basit oyunlar haric) üstelik High-Ultra ayarlada birde ekran kartım stock haldeyken.
Bunun üstüne bir çok örnek varken 1 tane videoya göre yorum yapıyorsunuz.
@kino hocam Ryzen 3 3300X ile 6600 XT kullanıyor. Hem işlemci daha güçsüz hem de ekran kartı daha güçlü. Ona rağmen darboğaz yapmıyor.

@kino hocam Ryzen 3 3300X ile 6600 XT kullanıyor. Hem işlemci daha güçsüz hem de ekran kartı daha güçlü. Ona rağmen darboğaz yapmıyor.
Onunla bu konu üzerinden uzun uzun tartıştık, en son tek slot RAM'den kaynaklandığına kanaat getirdik gidip çift kanal RAM'e geçtim, sonuçlar ortada.

Tamam, tamam yedim. R5 3600 ile RTX 3060 darboğaz yapıyor. He heheeeeee eheheheehe!!
Şaka gibi birisisin, sana veri söylüyorum, kullanıcı deneyimi olarak test sonuçlarımın görüntülerinin olduğu konuya bak diyorum, sen hala dalga geçiyorsun.
AMD ile bir ortaklık var galiba, hoş yaşın tutuyor mu bilmiyorum da.

Neye göre yapmıyor? CPB vs. her ayarı açık şekilde Boost hızları 4.1-4.2 seviyesinde gezerken neredeyse işlemci odaklı birçok oyunda darboğaza maruz kalıyorum(Valorant-CS gibi basit oyunlar haric) üstelik high-Ultra ayarlada bir de ekran kartım stock haldeyken.
Bunun üstüne birçok örnek varken 1 tane videoya göre yorum yapıyorsunuz.

Bana göre yapmıyor :) kas gücü olarak 6600 XT'nin 3060'tan daha güçlü olduğunu söylemeye gerek yok sanırım. Siz CPB açık diyorsunuz, benim direkt işlemci frekansım 4.2GHz. Eğer CPB'nin kendisini düşüşe geçirdiğindeki anlara denk geliyorsanız o zaman darboğaz oluyor olabilir malum belirli bir derece aralığından sonra işlemci kendisini frenliyor. Ben videoyu izlemedim bile, kendime göre yorum yapıyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı