Ryzen 5 3600X İçin 1500 TL Bütçeli Sıvı Soğutucu Tavsiyesi

yesilyurtomer

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar kasam XIGMATEK AQUARIUS PLUS epey fan yuvası olan bir kasa 6+1 Fan mevcut şu an 3 adet fan yuvam boşta buraya da
360 mm uzunluğuna sahip bir sıvı soğutma almak istiyorum.
Bütçem 1500 TL bu bütçeye kadar sıvı soğutma tavsiyeniz var mıdır?
Şu an yurt dışında NZXT'nin 2020 yılı modeli olan X73 modelleri çıkmış, beğendiğim modelleri yazdım sizinde tavsiyeniz varsa lütfen eksik etmeyin.
NZXT Kraken X73 360mm
Gigabyte Aorus 360mm RGB Sıvı İşlemci Soğutucusu
NZXT Kraken X72 RGB 360mm Sıvı İşlemci Soğutucusu
Corsair Hydro H150i PRO RGB 360mm Sıvı İşlemci Soğutucusu

Ne kadar saçma bir bütçe dağılımı. 1500 liralık ısınmayan işlemciye 1500 liralık sıvı soğutma takmak. O fiyata 3800X üzerine 500 liralık güzel bir RGB hava soğutma alınır. Allah akıl fikir versin.
Bir Şey diyecektim de neyse demiyorum büyüklük kalsın bende... Zevk benim neye ne takacağıma ben karar veririm. Şahine Skyline Motoru da takarım Ferrari de parasını verdikten sonra!...
ben size fikir sordum burada Sürekli sistemimi değiştiren birisiyim bu işlemcide böyle kalmayacak geçmişteki konularıma bak 1 senede 5nci işlemcim... 3900x alma planım var. bu bilgileri vermek zorunda değildim sana.
Sıvı soğutmayı kullanma amacınız nedir? Bu kadar bütçe ayırmana gerek yok bence. OC yapsanız bile 360mm sıvı soğutma gereksiz.
Görseline Önem veriyorum biraz takıntım ondan. 240 mm alsam boşluk kalacak hoşuma gitmeyecek

Bir Şey diyecektim de neyse demiyorum büyüklük kalsın bende... Zevk benim neye ne takacağıma ben karar veririm. Şahine Skyline Motoru da takarım Ferrari de parasını verdikten sonra!...
ben size fikir sordum burada Sürekli sistemimi değiştiren birisiyim bu işlemcide böyle kalmayacak geçmişteki konularıma bak 1 senede 5nci işlemcim... 3900x alma planım var. bu bilgileri vermek zorunda değildim sana.
Hocam bildiğim kadarıyla bu işte en iyisi Evga'nın 280MM bir sıvı soğutucusu. Onu alabilirsiniz.

Hocam yukarıda 360MM soğutucular var? Nereye takacaksanız oranın fotoğrafını atar mısınız?
şuan fotoğraf atamıyorum ama kasanın üst kısmına daha önceden 240 mm kullandım ve hoşuma gitmedi.
Bazen insanlar gerçekten kırıcı olabiliyor.
Bir şey sormak istiyorum Bömö arkadaş sana
Sen Türkiye deki Şahin, Doğan gibi arabalara modifiye edenlere de bu lafı dersin. araba gitmiyor ama adam jilet gibi yapmış vs vs. yada her türlü modifiye edene dersin böyle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı