Ryzen 5 3600X için darboğaz yapmayacak ekran kartı önerisi

Bütçe
6000
Mantıklı :) RTX 3060 Ti karar veriyor gibiyim. 5700XT çok önerdiler fakat benim işlemcim ekran kartlarını doyuruyorsa , monitör ve ekran kartı değiştirmeye hazırım tabiki. 1440p de eğer işlemcimle RTX 3080 bile darboğaz yapmayacaksa neden kullanmayayım ki.
Testlere bakmak lazım. Bir tane buldum, bazı oyunlarda %10 ile %8 arasında kayıplar olabiliyor. He pratikte nasıl olur? Onu deneyimlemek gerekir.

Ocak ayında RTX 3060 ve 3050 serisi tanıtımı söz konusu. Fazla zaman kalmadı. Bekleyin ve ona göre hareket edin.
Hocam beklemek tabii ki de daha mantıklı ama Türkiye'de değil. Eğer durumunuz varsa alın. Bende stoklar gelir gelmez RTX 3060 Ti siparişimi vereceğim. İşin saçma kısmı RTX 3070 ile RTX 3060 Ti arasında 1000 TL'ye değecek bir farkın olmaması. Yani durumunuz varsa RTX 3080 aksi taktirde 3060 Ti çok daha mantıklı olacaktır. Yani her kareye verdiğiniz fiyatın en iyi hakkını 3060 Ti'da alırsınız. En F/P kartı o.

Zaten 3060 ve 3050'ler biraz daha zayıf kartlar olacağından 2K için çok uzun vadeli olmayabilir en azından 3050.

Darboğazı dert etmeyin ben bile R5 2600X ile RTX 3060 Ti düşünüyorum 2K için. 3600X hayli hayli besler 3060 Ti'ı.

Hocam beklemek tabii ki de daha mantıklı ama Türkiye'de değil. Eğer durumunuz varsa alın. Bende stoklar gelir gelmez RTX 3060 Ti siparişimi vereceğim. İşin saçma kısmı RTX 3070 ile RTX 3060 Ti arasında 100 TL'ye değecek bir farkın olmaması. Yani durumunuz varsa RTX 3080 aksi taktirde 3060 Ti çok daha mantıklı olacaktır.

Zaten 3060 ve 3050'ler biraz daha zayıf kartlar olacağından 2K için çok uzun vadeli olmayabilir en azından 3050.
Ben 1080p'den devam edeceğim. RTX 3060 Ti fazla gelecek. Ama RTX 3060 Ti alacak birisi için 1440p'ye yönelmek gerekir. Bu da ekstra maliyet demek oluyor. Zaten maliyeti düşünmeyen biri RTX 3080 bile alabilir. Tamamen parasal bir konu.

Ülkenin durumu tabi ki etkendir. Şu an RTX 3060 Ti'da da doğru düzgün stok olmadığı için fiyatlar uçtu.

@Uchiha Shisui evet, sizin için en mantıklı kartlar 3050 veya 3060'dır, ama Doğukan bey için söylediklerim daha mantıklı.

Tek istediğim stoklar geldiğinde 5500'e kadar ASUS Dual bulabileyim yeter. Gözüm hiç bu sene STRIX veya MSI Trio'ları aramıyor. Çok saçma çünkü.

@Uchiha Shisui evet, sizin için en mantıklı kartlar 3050 veya 3060'dır, ama Doğukan bey için söylediklerim daha mantıklı.

Tek istediğim stoklar geldiğinde 5500'e kadar ASUS Dual bulabileyim yeter. Gözüm hiç bu sene STRIX veya MSI Trio'ları aramıyor. Çok saçma çünkü.
Aynen. Doğrudur.

Ben ASUS'tan soğudum. RTX 3060 için MSI'ın Gaming serisinden iki fanlı modeli çıkarsa yöneleceğim. Fiyatta önemli tabi. Olmadı Palit, Galax seçimlerine de uzak değilim.

Ben ASUS'tan soğudum. RTX 3060 için MSI'ın Gaming serisinden iki fanlı modeli çıkarsa yöneleceğim. Fiyatta önemli tabii. Olmadı Palit, Galax seçimlerine de uzak değilim.
Aslında bende TUF'da yaptıklarından sonra bayağı soğumuştum. Ancak şimdi iyi iş çıkarmışlar gerek TUF serisinde gerek Dual serili 2X fanlı kartlarda. Yinede insanın aklında ön yargılar kalıyor. PCB'lerini kör bir mühendis falan tasarlıyordu herhalde geçen yıllarda.

Bakalım en geç birkaç haftaya "RTX 3060 Ti model tavsiyesi" diye bir konu açarsam orada bir münakaşa yaparız :).

Geri
Yukarı