Ryzen 5 3600x için Soğutucu Önerisi

Bermertarlo

Kilopat
Daha fazla  
Birkaç gündür soğutucu denizine dalmış bulunmaktayım. Yabancı forumlarda gezmediğim site kalmadı bu sitelerden bazıları sponsorlu olduğu için yanlış sonuçlar gösteriyor diye düşünüyorum. Kafamda bazı modeller var bunlar arasından seçim yapmam konusunda bana yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum. Aklımdaki modeller:

Scythe Fuma 2

Dark Rock 4

Dark Rock TF

Noctua Nh-14

Scythe Mugen 5 Rev B.

Arctic Freezer 34 eSports DUO

Bu modeller arasından sizin tercihiniz ne olurdu? Ve neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüntü önemsemiyorsanız en iyisi NH D14 (bence).

Dark Rock TF ise anakarta da biraz hava üfleyeceğinden soğutmaya katkı sağlar.

Bildiğim, denediğim Freezer 34 DUO ucuz ve son derece yeterli / sessiz.

Hepsi birbirinden iyi ve güzeldir. Fakat sıvı soğutmanın nesi var? Aynı işlemcinize sahibim deep cool sıvı soğutma kullanıyorum ben.

Noctua NH-D14 tabi ki. Bütçe varsa NH-D15'i tavsiye ederim piyasada NH-D15'den daha serin, sessiz ve uzun ömürlü sıvı soğutuma ya 4 ya 5 tane var onlarda çok üst seviye sıvı soğutucular NH-D15'in 2-3 katından fazla para. Hava soğutmanın sessizliği, performansı ve uzun ömürlülüğü varken sıvı soğutmaya hiç bulaşmayın.

Hepsi birbirinden iyi ve güzeldir. Fakat sıvı soğutmanın nesi var? Aynı işlemcinize sahibim deep cool sıvı soğutma kullanıyorum ben.

Sıvı soğutma hakkında pompa bozulması, sıvı damlatması, pompanın çalışmayı durdurması vb. sorunların olduğunu gördüm. Bundan dolayı sıvı soğutmadan biraz uzaklaştım diyebilirim.
Noctua NH-D14 tabi ki. Bütçe varsa NH-D15'i tavsiye ederim piyasada NH-D15'den daha serin, sessiz ve uzun ömürlü sıvı soğutuma ya 4 ya 5 tane var onlarda çok üst seviye sıvı soğutucular NH-D15'in 2-3 katından fazla para. Hava soğutmanın sessizliği, performansı ve uzun ömürlülüğü varken sıvı soğutmaya hiç bulaşmayın.

Noctua markasının gerçekten çok iyi olduğunu biliyorum ama acaba sizce aradaki fiyat farkı ve diğerlerine göre daha kötü gözüktüğünü değerlendirdiğinizde değer mi?

Bende aynı arayış içerisindeyim. Amazon vs. sitelerden sipariş verdiğimizde vergi çok olmuyor mu? Hiç vermediğim için bilmiyorum. Eğer vergi çok olmuyorsa noctuayı bende sipariş verebilirim.

Noctua markasının gerçekten çok iyi olduğunu biliyorum ama acaba sizce aradaki fiyat farkı ve diğerlerine göre daha kötü gözüktüğünü değerlendirdiğinizde değer mi?
Görüntü sizin için önemliyse Arctic'in ürünlerine bakabilirsiniz. Ama ben sadece soğutma performansı, fiyat ve sessizlik oranına göre en iyi ürünü almanızı tavsiye ederim. Ürünün çok güzel overclock performansı var. 2. el NH-D15 500 ila 600 arası fiyatlara satılıyor. Amazondan veya başka platformlardan uyguna getirebiliyorsanız oradan da alabilirsiniz.

Bende aynı arayış içerisindeyim. Amazon vs. sitelerden sipariş verdiğimizde vergi çok olmuyor mu? Hiç vermediğim için bilmiyorum. Eğer vergi çok olmuyorsa noctuayı bende sipariş verebilirim.
Amazon.de üzerinden aldığınızda orada yazan fiyattan çok daha pahalı olmuyor. son sekmeye geldiğinizde ne kadar ödeyeceğinizi görebiliyorsunuz.
Görüntü sizin için önemliyse Arctic'in ürünlerine bakabilirsiniz. Ama ben sadece soğutma performansı, fiyat ve sessizlik oranına göre en iyi ürünü almanızı tavsiye ederim. Ürünün çok güzel overclock performansı var. 2. el NH-D15 500 ila 600 arası fiyatlara satılıyor. Amazondan veya başka platformlardan uyguna getirebiliyorsanız oradan da alabilirsiniz.
Doğru söylüyorsunuz. Sanırım en sonunda NH-D15 alıcam. Kraken x62 hakkında ne düşünüyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı