Ryzen 5 3600X ile RX 6600 darboğaz yapar mı?

meming4mer

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Elimde GTX 1060 6 GB ve Ryzen 5 3600X var. Ekran kartım yetersiz kaldığı için RX 6600 veya 6600 XT'ye geçmeyi düşünüyorum darboğaz yer miyim?

Ekran kartın hangi oyunlarda yetersiz kalıyor?
Konuya cevap olarak olmaz. 3300X ile 6600 XT kullanan bile var burada 😄. İşlemcini doğru beslemen önemli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
(3600 ile 3600X oyun performansları benzer)

Ekran kartın hangi oyunlarda yetersiz kalıyor?
Konuya cevap olarak olmaz. 3300X ile 6600 XT kullanan bile var burada 😄. İşlemcini doğru beslemen önemli.
(3600 ile 3600X oyun performansları benzer)

Kendisine hangi oyunlar icin ekran kartini yukselttigini sordum. Bazi oyunlar islemci odakli oldugu icin eger o oyunlar icin ekran kartini yukseltiyorsa herhangi bir etkisi olmayacak.

Kendisine hangi oyunlar icin ekran kartini yukselttigini sordum. Bazi oyunlar islemci odakli oldugu icin eger o oyunlar icin ekran kartini yukseltiyorsa herhangi bir etkisi olmayacak.
Onu bende biliyorum, bende sordum zaten hangi oyunlar diye. Bu kararı verdiğine göre verdikten sonra nasıl bir oyun performansı alır, onu göstermek için videolar attım. Darboğaz olur mu demiş. Onu cevapladım.

İşlemci yükseltmesi yapmayacak 6600XT alırsanız gereksiz yere fazladan bütçe harcamış olursunuz. RX 6600 almanızı tavsiye ederim. Bende RX 6600XT aldım ama oyunlarda GPU kullanımım %65-%80 arası R5 3600

Hangi oyunlarda yetersiz kaldigini dusunuyorsunuz? Valorant ve LoL benzeri oyunlarda pek bir etkisi olmayacak.
Genelde Rust oynuyorum. Rust'a her gelen güncellemede bilgisayardan bir parça koparıyor çatışma ortasında ya da çok kalabalık alanlarda fps im 60-70 ten 40-50 lere düşüyor.
Hangi oyunlarda yetersiz kaldigini dusunuyorsunuz? Valorant ve LoL benzeri oyunlarda pek bir etkisi olmayacak.

Genelde açık dünya PvP ve FPS oyunları oynuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı