Ryzen 5 3600X Sıcaklık Değerleri

Sıcaklığın oyun oynarken zaman içinde artması bana grafik kartınızın kasanın içindeki havayı yavaşça ısıtmasından olabilir gibi geldi. Kasanız masa altı gibi dar, hava almayan bir yerdeyse etrafındaki havanın zamanla ısınmasıyla da sıcaklık artabilir. Kasa fanlarınız ne hızda çalışıyor oyun sırasında?

Aynı işlemciye sahibim. RDR2'de 80-84 derecelere sıçramalar oluyordu. Fakat genel olarak 65-70 seyrediyordu. Wraith Spire'yi kaldırıp 120 mm'lik bir sıvı soğutmayı aldım. Radyatörün diğer tarafına bir fan daha taktım. 60 dereceyi geçmiyor. Stabil 40-55 geziyor. Ve stok soğutucuya göre çok sessiz. Tavsiye ederim.

Az önce Youtube de bazı videolara göz attım da bir çok oyun da 65 ile 75 derece arasın da seyrediyor sıcaklıklar. O zaman demek ki bir problem yok. Emir Dayı haklı. Keşke harici bir soğutma da alsaymışım. AMD'nin kendi soğutucusu yeterli diyorlardı. Yeterli ama 1-2 saat oyun oynanacak ise yeterli. Ben 5-6 saat oynuyorum bir oturuş da. Hal böyle olunca tabi 80 derece de görürüz 90 da. Konuya yorum yapan herkese teşekkür ederim. Bir de son bir sorum daha olacak. COOLER MASTER MasterAir MA41P soğutucusu, benim işlemcimi soğutabilir mi?

Ben de aynı sorunu yaşıyorum bende de 3600X var stok soğutucuyu kaldırıp baktım termal macun işlemcinin yarısına kadar sürülmüştü 😁 kalan yarısı soğutucu da da işlemcide de basbayağı boştu bugün termal macun yenileyeceğim bir de işlemcinin macununu yenilerken illa izopropil alkol kullanmam gerekir mi yoksa kolonyağı iş görür mü?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı