Ryzen 5 3600X sıcaklık değerleri

rienthra

Hectopat
Kullanmakta olduğum 3600X CoreTemp programıyla boştayken min 46, max 69 derece sıcaklık gösteriyor. Bu sıcaklık değerleri normal midir ve genelde olması gereken sıcaklıkları nedir? Bu arada üstünde soğutucu Wraith Prism var. Ayrıca dipnot olarak geçeyim oda sıcaklığı yaklaşık 28-29 derece civarı ve kullandığım kasa Gamepower Horizon.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cinebench ya da Prime95 yapıp sıcaklıklarını atarsan daha iyi karşılaştırılabilir. Söylediğin dereceler yüksek değil işlemciye hiçbir zararı dokunmaz.

Herkes normal demiş ama boştayken sıcaklığın 69 derecelere ulaşması bence hiç de normal değil. Oyun oynarken kaç derecelere çıkıyor ? Aynı işlemciden bende de var, MB511 kasam var. Stok soğutucusu ile oyunlarda en fazla 65 dereceyi görüyordum. Boştayken de 30-40 arası gidip geliyordu. Kullandığınız kasanın önü cam olduğu için hava akışının çok da iyi olduğunu düşünmüyorum. Stres testi falan yapıp dene, sonrasında çıkıyorsa kasanın ön camını çıkarıp tekrar dene. Eğer aşırı bir fark var ise kasanı değişmen yararına olur.

Herkes normal demiş ama boştayken sıcaklığın 69 derecelere ulaşması bence hiç de normal değil. Oyun oynarken kaç derecelere çıkıyor ? Aynı işlemciden bende de var, MB511 kasam var. Stok soğutucusu ile oyunlarda en fazla 65 dereceyi görüyordum. Boştayken de 30-40 arası gidip geliyordu. Kullandığınız kasanın önü cam olduğu için hava akışının çok da iyi olduğunu düşünmüyorum. Stres testi falan yapıp dene, sonrasında çıkıyorsa kasanın ön camını çıkarıp tekrar dene. Eğer aşırı bir fark var ise kasanı değişmen yararına olur.
Konuyu dikkatli okur musunuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı