Ryzen 5 3600X ve MSI GTX 1660S sisteme UPS önerisi

• Konuyu başlatan Just
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 401

Just

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben yeni sistem topladım ve özellikleri şöyle; MSI X470 GAMING PRO, Ryzen 5 3600X stock fan, MSI GTX 1660S Gaming X, G.Skill 2*8 3600MHz 16 GB RAM, Samsung 860 Evo 250GB, 1TB Seagate HDD, Cooler Master MB511 650W 80+. Sistemi daha hiç açmadım daha Şubatta monitör, klavye ve kulaklık alacağım. Bu sistemin gitmesi benim için kötü olur dedim ve koruma yollarına baktım. UPS ve akım koruyucu prizler gördüm bazı yorumlarda akım koruyucu prizlerin bir işe yaramadığını yazanları gördüm ve ben hiç kullanmadığım için bilmiyorum. UPS almaya karar verdim bana UPS türünün hangisinin daha iyi gideceğini söyleyip 450 TL civarında bir UPS önerebilir misiniz? Ekstradan soracağım sorular;

1- UPS'yi prize bağlasam sonra da UPS'ye 4'lü priz bağlasam ve güç kaynağı ve monitöründe gücünü bu prizden alsam bir sıkıntı yaratır mı?
2- Bir konuda sistem yük altında iken kesilirse hemen kapanacaktır denmiş. Ben diyelim oyun oynuyorum bir anda elektrikler kesildi PC'yi kapatma şansım olmayacak mı?
3- Ekstradan aklınızda böyle olumsuzluklara karşı varsa 1-2 tüyor alırım 😄 iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
1-Çoklayıcı bağlamanızda sorun olmaz çok az bi şey şarjdan fazla yer o kadar
2-Bence üreticiler yük altında olup olmayacağını da düşünmüştür sorun olacağinı zannetmem

Hayırlı olsun. :)
1-Çoklayıcı bağlamanızda sorun olmaz çok az bi şey şarjdan fazla yer o kadar
2-Bence üreticiler yük altında olup olmayacağını da düşünmüştür sorun olacağinı zannetmem
Cevabın için teşekkürler ama fiyatı biraz daha düşük bir ups olabilir mi . Mesela bu uygun olur mu ? Birde şu sorum olacaktı ups'ler belirli güç tüketiminin altında oldumu kapanıyormuş benim pcde öyle bir şey söz konusu olabilir mi ?

Cevabın için teşekkürler ama fiyatı biraz daha düşük bir ups olabilir mi . Mesela bu uygun olur mu ? Birde şu sorum olacaktı ups'ler belirli güç tüketiminin altında oldumu kapanıyormuş benim pcde öyle bir şey söz konusu olabilir mi ?
Sorun olmaz yorumlarda biri sizinki gibi PCyi 15dk çalıştirmis

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı