Ryzen 5 3600X ve RX 5700XT God of War yüksek CPU kullanımı

fazlu

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 Gb 3600Mhz Gskill RipjawsV CL18
Anakart
Asus Tuf B550m Plus
Merhaba herkese.

Sistemimde Ryzen 5 3600X işlemci ve AMD RX 5700 XT ekran kartı bulunmakta. God of War PC'ye çıktığı gibi indirdim. Ancak oyunda FPS dropları oluyordu. Hemen MSI Afterburner'dan değerlere baktım ve bazı çekirdeklerin %90 kullanım oranlarına çıktığını gördüm. Bu durum oyundan kaynaklı gibi geldi bana nitekim başka hiçbir oyunda böyle bir şeyle karşılaşmadım.

Sizce sorun oyunda mıdır yoksa sistemimle ilgili bir sorun mu söz konusu? Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunda ufak tefek kaynak kullanımı ile ilgili sorunlar var. Bellek sızması sorunu biliniyor ama yüksek cpu kullanımı problemi olan kullanıcılara henüz rastlanmadı.

Bazı çekirdeklerin kullanımından ziyade genel kullanımı dikkate alırsan daha iyi olur.

Oyunda ufak tefek kaynak kullanımı ile ilgili sorunlar var. Bellek sızması sorunu biliniyor ama yüksek cpu kullanımı problemi olan kullanıcılara henüz rastlanmadı.

Bazı çekirdeklerin kullanımından ziyade genel kullanımı dikkate alırsan daha iyi olur.

Genel kullanım %65-70'lere kadar çıkıyor. Ama dediğim gibi bir kaç çekirdek %90 kullanıma çıkıyor. Bu da GPU kullanımının %70-80'lere düşmesine sebep oluyor.

Genel kullanım %65-70'lere kadar çıkıyor. Ama dediğim gibi bir kaç çekirdek %90 kullanıma çıkıyor. Bu da GPU kullanımının %70-80'lere düşmesine sebep oluyor.
Bu kullanımlar o işlemci için normal değil. Oyun korsan ise crack kaynaklı bir durum olabilir. Orijinal ise update beklemekten başka yapacak bir şey var mıdır bilmiyorum.

Geri
Yukarı