Ryzen 5 3600XT 1080P'de 3060 Ti besler mi?

Bu R5 3600 XT, oyunlarda standart R5 3600'den 3-4 FPS daha fazla alıyor. 1080p'de R5 3600 ile oyun oyuna değişen yüzde 10-15 arasında kayıp söz konusu iken XT versiyon ile bu açık kapatılmaz. Ya bu şekilde kullanacaksınız ya 1440p'yi düşüneceksiniz ya da RTX 3060'ı bekleyeceksiniz.
İşlemci güçlerini oyunlarda aldığı FPS'e göre kıyaslamak yanlış olur, yüzde 5 civarı bir darboğaz olacaktır, 3600xt çok güçlü bir işlemci 2080Super'i rahat besliyor, bunda da az darboğazla takılma olmadan çatur çutur oynatır.

Son düzenleme:
İşlemci güçlerini oyunlarda aldığı FPS'e göre kıyaslamak yanlış olur, yüzde 5 civarı bir darboğaz olacaktır, 2600xt çok güçlü bir işlemci 2080Super'i rahat besliyor, bunda da az darboğazla takılma olmadan çatur çutur oynatır.
Nasıl yanlış olur? Neyi baz almamız lazım? Oyun oynayacak değil mi? İşlemciyle dans etmeyecek. Siz kullanıyorsunuz diye bu işlemciyi övmeye çalışmayın. Ryzen 5 3600'ün kararlı OC halinden başka bir şey değil. İyi bir anakart ve soğutucu ile zaten benzer performans alınır.

Nasıl yanlış olur? Neyi baz almamız lazım? Oyun oynayacak değil mi? İşlemciyle dans etmeyecek. Siz kullanıyorsunuz diye bu işlemciyi övmeye çalışmayın. Ryzen 5 3600'ün kararlı OC halinden başka bir şey değil. İyi bir anakart ve soğutucu ile zaten benzer performans alınır.

Dostum kendim kullanıyorum diye övmüyorum, övülecek işlemci aldım zaten Pentium değil bu. Bende var diye iyi değil, iyi olduğu için bende var yani.

Son düzenleme:
Dostum kendim kullanıyorum diye övmüyorum, övülecek işlemci aldım zaten Pentium değil bu. Bende var diye iyi değil, iyi olduğu için bende var yani.

Bana inanmıyorsunuz @tirabzonun_kaymagi'nin düşüncesini alın bakalım.
Konuyu götürdüğünüz yer, aşırı manasız. Ryzen 7 3700X alınma ihtimali varken, satmayan bir XT işlemciyi niye alsın yahu?

Yeni konular

Geri
Yukarı