Ryzen 5 3600XT vs. Ryzen 5 5600X

Mert karayel

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, uzun süredir Valorant oynuyorum. Son zamanlarda yayın açmayı düşünüyorum. Yayın açtığımda FPS'im 150'ye düşüyor çok fazla test yayını yaptım hepsinde aynı sonucu aldım (yayın ayarlarını düşürmek, işlemciden vermek, ekran kartından vermek)240Hz monitörüm var, FPS düştüğünde mouse kontrolüm çok azalıyor ve izleyicilerime keyifli yayın yapamıyorum bu da izlenmemi düşürüyor. Bu konudan çok muzdaribim yapabileceğim değişiklikler konusunda yardımcı olursanız çok memnun kalırım.
Sistemim:
Ryzen 5 3600XT.
ASUS GTX1050 Ti Cerberus.
G.Skill Ripjaws V (2x8) 3600 MHz.
ASUS B350M-K Prime.
Soğutucu: Dark X94rd.
PSU: FSP 500W 80+

Bence işlemci yerine ekran kartını yükselt diyeceğim ama...
5600X daha iyi olacaktır.

Merhaba arkadaşlar, uzun süredir Valorant oynuyorum. Son zamanlarda yayın açmayı düşünüyorum. Yayın açtığımda FPS'im 150'ye düşüyor çok fazla test yayını yaptım hepsinde aynı sonucu aldım (yayın ayarlarını düşürmek, işlemciden vermek, ekran kartından vermek)240Hz monitörüm var, FPS düştüğünde mouse kontrolüm çok azalıyor ve izleyicilerime keyifli yayın yapamıyorum bu da izlenmemi düşürüyor. Bu konudan çok muzdaribim yapabileceğim değişiklikler konusunda yardımcı olursanız çok memnun kalırım.
Sistemim:
Ryzen 5 3600XT.
ASUS GTX1050 Ti Cerberus.
G.Skill Ripjaws V (2x8) 3600 MHz.
ASUS B350M-K Prime.
Soğutucu: Dark X94rd.
PSU: FSP 500W 80+
Oyunun ayarları yüksekte mi?

3600 XT yeterli. Bütçeniz dahilinde ekran kartı ve PSU'ı değiştirin derim; zira sisteminiz için bu iki değişikliğe yönelmek daha doğru duruyor.

Bence işlemci yerine ekran kartını yükselt diyeceğim ama...
5600X daha iyi olacaktır.

Bende ekran kartı almak istiyorum fakat stoklar...

Ekran kartı yetmiyor değiştirmesi gerekiyor.

MSI Afterburner ile test yaptım Valorant ekran kartını %20 kullanıyor, ekran kartı değiştiğimde FPS farkı olmayacak sadece yayını sıkıntıya sokmasını istemiyorum ekran kartının.
Oyunun ayarları yüksekte mi?
Hayır bütün ayarlar en düşükte hatta fps yükselmesi için 1280x960 oynuyorum :( .
Ekran kartı ve gerekirse PSU değişikliği lazım görünüyor. 3600XT halen güçlü bir işlemcidir değiştirmene şimdilik gerek yok.
Hocam işlemcim güçlü fakat 5600x ile arasında ciddi fps farkı var , 240Hz monitörüm olduğu için 3600xt ile çok sıkıntı yaşıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı