Ryzen 5 4650G için RAM tavsiyesi

Bütçe
1000
RAM satın aldım Crucial Ballistix 3600 MHz 8x2 RAM satın aldım onunda overclock performansı yüksek demişlerdi. Anakart olarak da Gigabyte B450M S2H V2 satın aldım. A520 chipsetden daha iyi değil midir B450 chipset?

4.nesil için değil. Ballistix daha iyi potenza serisinden, güzel bir seçim yapmışsınız.

Peki hocam neden A520 chipset daha iyi acaba merak ettim şimdi? OC yapma şansımız da yok.

4650G overclock yapılması gereken bir işlemci değil. Zaten stock hali 3600 ile aynı üstüne APU içerdiği için çok az overclocklanıyor. %5 civarı performans için değmez.

Öte yandan A520 yüksek RAM hızı destekliyor, yeni nesil platform olduğundan 4.nesil ile daha stabil, bazı yeni özellikleri var üstüne yani B450 alınmaz sırf overclock yapacağım diye. 3600 veya düz bir işlemci alsaydınız B450 daha mantıklı olurdu tabii.

4650G overclock yapılması gereken bir işlemci değil. Zaten stock hali 3600 ile aynı üstüne APU içerdiği için çok az overclocklanıyor. %5 civarı performans için değmez.

Öte yandan A520 yüksek RAM hızı destekliyor, yeni nesil platform olduğundan 4.nesil ile daha stabil, bazı yeni özellikleri var üstüne yani B450 alınmaz sırf overclock yapacağım diye. 3600 veya düz bir işlemci alsaydınız B450 daha mantıklı olurdu tabii.

Peki iGPU overclocklamak istesem A520 de bu imkana sahip miyim hocam?

Peki iGPU overclocklamak istesem A520 de bu imkana sahip miyim hocam?
iGPU her anakartta overclocklanabilir,rchipset ile alakasız bir durum.

100TL daha fazla verip B550 alabilirsibiz bütçe varsa.

iGPU her anakartta overclocklanabilir, rchipset ile alakasız bir durum.

100TL daha fazla verip B550 alabilirsibiz bütçe varsa.

Keşke daha önce konuşsaydik ne yazık ki anakartı satın aldım çoktan.
Bir de hocam bu elimdekini satıp A520 alsam mantıklı mıdır? Böylece 4000 MHz de kullanabilirim RAM'i performans artışı ne kadar olur acaba? Overclock ile çıkabilir değil mi o RAM'ler? Alın derseniz fiyat performans olarak gene Gigabyte A520 S2H alayım diyorum nasıldır veya hangisini önerirsiniz o chipsetde?

Son düzenleme:
Keşke daha önce konuşsaydik ne yazık ki anakartı satın aldım çoktan.
Bir de hocam bu elimdekini satıp A520 alsam mantıklı mıdır? Böylece 4000 MHz de kullanabilirim RAM'i performans artışı ne kadar olur acaba? Overclock ile çıkabilir değil mi o RAM'ler? Alın derseniz fiyat performans olarak gene Gigabyte A520 S2H alayım diyorum nasıldır veya hangisini önerirsiniz o chipsetde?

Uğraşmanıza gerek yok %10 performans için. İleride satıp alırsınız.

Geri
Yukarı