Ryzen 5 5500 Gigabyte B450M-H uyumlu mudur?

hamit33

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba.
Elimde sıfır Ryzen 5 5500 islemci var, anakart olarak Gigabyte B450M-H modelini düşünüyorum. Daha once BIOS guncellemesi yapılmadan kullanılmıyordu galiba. Şu an güncelleme yapmadan takabilir miyim? 5000 ready olarak geciyor mu? Elimde eski AMD islemcim yok ona göre anakartı alacağım.
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncel değilse görüntü gelmez. Kutusunda Ryzen 5000 Ready yazıyorsa olabilir ama bunu da sormak lazım. Bir de R5 5500 daha sonra geldi. Yine de olmayabilir. En kötü ihtimalle servisi halleder.

BIOS uptade yaparak kullanabilirsiniz. Dediğinizin olduğunu sanmıyorum.

resim_2023-03-24_060253540.png

BIOS sürümünün en aşağı F62 olması lazım.
Desteklenen işlemciler.

Arkadaşlar öncelikle merhaba.
Elimde sıfır Ryzen 5 5500 islemci var, anakart olarak Gigabyte B450M-H modelini düşünüyorum. Daha once BIOS guncellemesi yapılmadan kullanılmıyordu galiba. Şu an güncelleme yapmadan takabilir miyim? 5000 ready olarak geciyor mu? Elimde eski AMD islemcim yok ona göre anakartı alacağım.
Şimdiden teşekkür ederim.

Üzerine 5000 serisinden daha eski bir işlemci takmadan BIOS Update yapamayabilirsin. Ya eski bir işlemci tak Update yap ya da, arkasında BIOS qflash USB desteği olan bir B450 al, işlemciye gerek kalmadan Update yapabilirsin.

Mesela şöyle bir anakart arkasında BIOS flash olan.

Tavsiyem şuradan B550 seç, BIOS Update ile uğraşma.

Hocam üretim tarihine bakarsan istediğin işlemcinin BIOS sürümünden yüksek ise sorun olmaz.

BIOS'u guncel olan Gigabyte B450M-H linki atma şansınız var mı acaba, bulamadım ben askerdeyim, imkanlar biraz kısıtlı ready 5000 kutulu olandan almam lazım bir de cok eski bir AMD işlemcisi olsa BIOS güncelleyebilir miyim?

ASUS Prime B450M-K II AM4 Ryzen DDR4 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL bu anakartı alsam destekler mi Ryzen 5 5500 BIOS Update yapmadan?

BIOS'u guncel olan Gigabyte B450M-H linki atma şansınız var mı acaba bulamadım ben askerdeyim imkanlar biraz kısıtlı ready 5000 kutulu olandan almam lazım bir de cok eski bir AMD işlemcisi olsa BIOS güncelleyebilir miyim?
Hocam eğer bütçeniz varsa bunu alabilirsiniz kesinlikle destekler ve canınız isterse geliştirmeye devam da edebilirsiniz.

Geri
Yukarı