Ryzen 5 5500 vs Ryzen 5 5600

Devrim5

Decapat
Daha fazla  
Şu an i3 10100F kullanıyorum yükseltme yapacağım. Bu iki modelden birine geçmeyi düşünüyorum herkes 5600'ü önermiş fakat arada 1000 TL gibi bir fark var ve aralarındaki FPS farkı en fazla 6-7 kadar oynuyor. Sadece oyun oynuyorum render, yayın vs. yapmıyorum. RTX 3060 veya 3060 Ti ile 1080p çözünürlükte sadece oyun oynanacağı düşünülürse aradaki farka değer mi değerse neden değer? Yardımcı olursanız sevinirim.

Şu an i3 10100F kullanıyorum yükseltme yapacağım. Bu iki modelden birine geçmeyi düşünüyorum herkes 5600'ü önermiş fakat arada 1000 TL gibi bir fark var ve aralarındaki FPS farkı en fazla 6-7 kadar oynuyor. Sadece oyun oynuyorum render, yayın vs. yapmıyorum. RTX 3060 veya 3060 Ti ile 1080p çözünürlükte sadece oyun oynanacağı düşünülürse aradaki farka değer mi değerse neden değer? Yardımcı olursanız sevinirim.
Kesinlikle 5600 daha iyi olur ekran kartını yeni mi alacaksınız?

Kesinlikle 5600 daha iyi olur ekran kartını yeni mi alacaksınız?
Evet 1070 var şuan.

6-7 FPS he mi? Cezanne ve Vermeer mimarisi arasındaki farklara açıp baksan "neden bunların ikisini de 5000 serisi altında satıyorlar" diye sorarsın.

5600 daha iyi bir işlemcidir ve değer.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu hocam videodaki fark.

Evet 1070 var şuan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
bu hocam videodaki fark.
Hocam 3060 yada ti almanızı tavsiye etmem rx 6700 XT daha iyi olur 0 Nvidia kartı almak bayağı kazıklanmak anlamına geliyor bu dönemde.

bu hocam videodaki fark.

Referans aldığın kanal sahte testler yayınlayan, Ryzen 3600 ile 5600 arasında bile fark göstermeyen bir kanal.

Burada gerçek, canlı testi var.

2. elde 5000 TL'ye 3060 Ti'dan güçlü olan RX 6700 XT alabilirsiniz.

Sağ olun ona da bakayım.

Referans aldığın kanal sahte testler yayınlayan, Ryzen 3600 ile 5600 arasında bile fark göstermeyen bir kanal.

Burada gerçek, canlı testi var.

Sağ ol hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı