Ryzen 5 5500 vs Ryzen 5 5600

Evet 1070 var şu an.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu hocam videodaki fark.

İzlenmesi ve beğenisi düşük videolara bakarak hareket etmeyin.

Ben de rx 6700 ya da rx 6650xt almayı düşünüyorum.İkisi arasında 300tl fark var ve bu fark kesinlikle vermeye değer fps açısından fakat işlemcim r5 3600x olduğu için 6700de darboğaz olucağından 6650xt alıp darboğazı göze almasam mı diyorum bu darboğaz fps oyunlarında çok etki eder mi ?

Ben de RX 6700 ya da RX 6650XT almayı düşünüyorum. İkisi arasında 300TL fark var ve bu fark kesinlikle vermeye değer FPS açısından fakat işlemcim R5 3600X olduğu için 6700'de darboğaz olacağından 6650XT alıp darboğazı göze almasam mı diyorum bu darboğaz FPS oyunlarında çok etki eder mi?

6650XT'nin modeli 6700'e göre daha iyi değilse 6700 almak çok daha mantıklı.
Mesela biri Gaming X diğeri Pulse ise o zaman 6650XT alınabilir.

6650XT'nin modeli 6700'e göre daha iyi değilse 6700 almak çok daha mantıklı.
Mesela biri Gaming X diğeri Pulse ise o zaman 6650XT alınabilir.
Hocam Gaming X hangi model bilmiyorum fakat bu 3 karttan birini alacağım sizce hangisi alınmalı?

Fakat wattman hatasından da çekinmiyor değilim bu yüzden biraz daha bütçeyi zorlayıp INNI3D 3060 alabilirim Garajonline'dan.

Hocam Gaming X hangi model bilmiyorum fakat bu 3 karttan birini alacağım sizce hangisi alınmalı?

Fakat WattMan hatasından da çekinmiyor değilim bu yüzden biraz daha bütçeyi zorlayıp ınnı3D 3060 alabilirim GarajOnline'dan.

Üçünün arasından XFX 6700 alırsanız çok daha mantıklı olur.
WattMan korkulacak bir hata değil doğru sürümü kullanırsanız çok nadir yersiniz ve yediğinizdede çözmesi 5dakika sürmez.

Üçünün arasından XFX 6700 alırsanız çok daha mantıklı olur.
WattMan korkulacak bir hata değil doğru sürümü kullanırsanız çok nadir yersiniz ve yediğinizdede çözmesi 5dakika sürmez.

Bu siteden alsam sorun olur mu sizce geçen donanım arşivi bu siteyle iş birliği yapıp hazır sistem hazırlamıştı.Bir de sitede driver kısmını bulamadım doğru driverı söyleyebilirseniz onu indiririm. Son olarak r5 3600x ile çok darboğaz olur mu olucaksa da 6650xt ile aynı fpsyi vereceğinden onu mu alsam? Teşekkürler.

Bu siteden alsam sorun olur mu sizce geçen Donanım Arşivi bu siteyle iş birliği yapıp hazır sistem hazırlamıştı. Bir de sitede driver kısmını bulamadım doğru driverı söyleyebilirseniz onu indiririm. Son olarak R5 3600X ile çok darboğaz olur mu olacaksa da 6650XT ile aynı FPS'yi vereceğinden onu mu alsam? Teşekkürler.

Site güvenilir.
1080p için çok hafif darboğaz olabilir ama yine de 6650XT'ye göre hatrı sayılır FPS farkı olur sürücüleri AMD sitesinden kolayca indirebiliyorsunuz sürücü kısmı için yeni konu acarsanız yardımcı olurlar.

Dostum 1000 lira şu zamanda para değil, geleceğe dönük olmuş olacak. Ben 5600 ile Rtx 3080 kullanıyorum ne demek istediğimi anladın sanırım. Arada 5-6 fps olarak görme çok fark var. 5500 çok giriş seviyesi kalıyor. İdare eder mi eder ancak kafan rahat olsun neden 5600 almadım diyede düşünmezsin. Sadece oyun olarakta bakma, repack oyunları kurarken zipli dosya açarken bile fark yapar. Son söz parasının hakkını verir 5600. 1000 tl den fazlası yani.
Ekleme: satarkende rahat edersin, 5600 ikinci el piyasası çok daha iyidir.

Geri
Yukarı