Ryzen 5 5600 için anakart önerisi

Yeterli olmasına olur overclocklu kullanmayacaksanız ama benim tavsiyem böyle bir işlemci kullanıyorken ve 1100 liralara çıkmışken bütçeyi biraz daha zorlayıp B550 çipsetli anakartlara bakmak olacaktır. Yok hiç oynayamam derseniz de B450'nin üst segmentlerine bakın bence, ASUS'un TUF serisi olabilir, okey derseniz atacağım bir iki tane anakart.

Gigabyte B450M S2H düşünüyorum bütçem maksimum 1100 ne önerisiniz ya da bu anakart yeterli olur mu?
Bu bütçeye çıktıysanız 200tl ekleyip bunu alabilirsiniz.

B550 anakart alman daha performanslı daha ileriye dönük olur çünkü B450 yavaş yavaş güncelliğini kaybediyor PCI-E 3.0 desteğinden ötürü. Bütçeyi birazcık aşmanız lazım.

Yeterli olmasına olur overclocklu kullanmayacaksanız ama benim tavsiyem böyle bir işlemci kullanıyorken ve 1100 liralara çıkmışken bütçeyi biraz daha zorlayıp B550 çipsetli anakartlara bakmak olacaktır. Yok hiç oynayamam derseniz de B450'nin üst segmentlerine bakın bence, ASUS'un TUF serisi olabilir, okey derseniz atacağım bir iki tane anakart.

B550 anakartlardan hangisini önerebilirsiniz 1100 civarı bütçeye.

Biraz üzerine çıkabilirseniz arkadaşın attığı MSI B550M Pro-VDH oldukça güzel bir anakarttır, bizzat kendim de o anakartı kullanıyorum, fazlası ile işinizi görecektir. Direkt 1100 liraya bildiğim 550 çipsetli anakart yok. Hiç çıkamam derseniz MSI B450-A Pro Max var, 1195 TL, o da güzel bir anakarttır ama bence kesinlikle 550 seviyesine çıkılmalı yine de.

Yeni konular

Geri
Yukarı