Ryzen 5 5600 İçin hangi anakart alınmalı?

aytug35

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim işlemciye geçiş yapmayı düşünüyorum ilk defa AMD kullanacağım için anakartlar hakkında pek bir bilgiye sahip değilim.
Ekran kartım ASUS olması sebebi ile tercih önceliğim ASUS. Şu an bulabildiğim 3 seçenek var
ROG STRIX B550-A
X570 TUF Plus
X570 Prime.
Tercihimi hangi modelden yana kullanmalıyım yardımcı olursanız sevinirim ve farklı önerilerede açığım.

Bütçe belirtin ona göre önerelim. Ayrıca ekran kartınızın markasıyla anakart çok alakasız şeyler ikisini aynı yapman hiçbir avantaj sağlamayacak. Servisi çok kötü olduğu için Asus'un hiç bir ürününü önermiyorum.

Bütçe belirtin ona göre önerelim. Ayrıca ekran kartınızın markasıyla anakart çok alakasız şeyler ikisini aynı yapman hiçbir avantaj sağlamayacak. Servisi çok kötü olduğu için ASUS'un hiçbir ürününü önermiyorum.

Bütçem 3500TL ASUS istememim sebebi sistemimdeki RGB ürünlerimin senkronizasyonunu sağlamak bildiğim kadarıyla ekran kartımı farklı bir marka ürün ile senkronize edemiyorum.

Bütçem 3500TL ASUS istememim sebebi sistemimdeki RGB ürünlerimin senkronizasyonunu sağlamak bildiğim kadarıyla ekran kartımı farklı bir marka ürün ile senkronize edemiyorum.

Eğer senkronizasyon problemi olmayacağını düşündüğünüz bir marka tavsiyeniz varsa farklı markada tercih edebilirim.

B550M veya H610M-K

Hocam B550M bulabildiğim minimum fiyat 2681TL ROG B550-A yı biraz ucuza bulduğum için değerlendirmek istiyorum. Fiyatı 2897TL en azından biraz göze hitap eder diyerek aradaki farka göz yumabilirim gibi sanırım. Merak ettiğim X570 ve B550 arasında X570 tercih etmemi sağlayacak bir fark var mıdır?

Hocam B550M bulabildiğim minimum fiyat 2681TL ROG B550-A yı biraz ucuza bulduğum için değerlendirmek istiyorum. Fiyatı 2897TL en azından biraz göze hitap eder diyerek aradaki farka göz yumabilirim gibi sanırım. Merak ettiğim X570 ve B550 arasında X570 tercih etmemi sağlayacak bir fark var mıdır?
Hayır, iki anakart da neredeyse aynı birbirleriyle. Hatta çoğu kişi B550 tarafında. Aradaki fiyat farkını vermenize hiç gerek yok. B550 alın geçin hocam.

Geri
Yukarı