Ryzen 5 5600 oyunda 80 dereceye ulaşıyor

sinan yaman

Hectopat
AMD Ryzen 5 5600 işlemcim oyun sırasında 70-80 derece arasında. Snowman M200 fan kullanıyorum. 80 dereceyi yüksek grafiklerde bazı oyunlarda görüyor. 80 derece sisteme zararlı mıdır? Daha kaliteli bir kule tipi fan, örneğin Snowman T6 alsam yeterli olur mu?

BIOSTAR X570 GTA anakart, R5 5600 işlemci, 16 GB 3200 MHz G.Skill RAM ve 8 GB RX 6600 PowerColor ekran kartı.
Windows 11. (AOC 27" CQ27g2u 144 Hz monitör.)

İslemcinize sorunsuz bir şekilde -0.500 mV ofset verin en az 5 derece fark eder performans kaybınız olmaz rahat olun.

Yükte 85 dereceye kadar normaldir 85derece üzeri zarar vermese de işlemcinin hızını etkileyebilir.
Ayrıca şu anda piyasadaki hiçbir işlemciyi sıcaklığını aşırtıp yakma ihtimalin yok işlemci kendisini kapatır.

Evet hocam farkı hissedersiniz. Çokça önerilen soğutucu olarak.

Bu ARGB modeli.

Buda RGB modeli anakartınıza göre alabilirsiniz aralarında 10 TL fark var.

Değerler biraz yüksek ancak uzun vadede sıkıntı oluşturabilir değerler bunlar. Diğer bileşenleriniz de böyle ısınıyorsa sorun kasanın iç havalandırması olabilir. Sadece işlemci bu kadar ısınıyorsa daha iyi bir soğutucuya geçmek iyi bir çözüm olur.

Evet hocam farkı hissedersiniz. Çokça önerilen soğutucu olarak.

Bu ARGB modeli.

Buda RGB modeli anakartınıza göre alabilirsiniz aralarında 10 TL fark var.

hocam bende alıcamda bi yardım edermisiniz TUF GAMING A520M-PLUS|Anakart|ASUS Türkiye anakartım bun rgb mi almalıyım argb mi

Geri
Yukarı