Elektronik Ryzen 5 5600 - RX 6800 sistem 20.999 TL

Aynı bütçeye, bir tık daha iyisini topladım. 2TB depolama, 32 GB RAM. İşlemci 3800X.
Ekran kartını ikinci el alınca hazır sistemin " uygun " tarafı kalmıyor. Özellikle ikinci elde ekran kartı düşmüşken.

Ekleme: PSU, kasa ve anakartta daha iyi topladım üstelik.
Sıfır sistem ile ikinci eli karşılaştırmak çok abes kalıyor. Bu mantıkla sadece bu değil, her şey daha ucuza alınır zaten. İkinci el ile karşılaştırılıp uygun değil demek tuhaf.

Son düzenleme:
Sıfır sistem ile ikinci eli karşılaştırmak çok abes kalıyor. Bu mantıkla sadece bu değil, her şey daha ucuza alınır zaten. İkinci el ile karşılaştırılıp uygun değil demek tuhaf.

Basit bir öneri bu. RX6800 ve XT, 7bin lira seviyesinde. Geri kalanı sıfır bile toplasanız, hiçbir hazır sistem sizin toplayacağıniz fiyat performans oranına yaklasamiyor.

Bu arada ikinci el dediğimde. Garantili, kutulu ve faturalı.

Şimdi insanlarımız almışken iyisi olsun der gider DDR5 bakar.:D güzel sistem.

Şu sistemin DDR5 olanını 2K fark ile bulabildim. B650E-F, Kingston 16 GB 6000MHz eklemesi ile fiyatı 22.135TL oldu. Şu an satışta yok, faturasını bulursam atarım. Şaka gibi fiyat.
WhatsApp Image 2023-05-28 at 12.25.30.jpeg

Son düzenleme:
Sistemin her parçası kaliteli. 2K'da rahat oynatır. 1080P'de ise çok uzun süre götürür. Yanlış hatırlamıyorsam 22K bandındaydı sistem. Seçim öncesi son fırsat gibi (ytd).

Cidden almanın eşiğindeyim, zaten bir Series S ve MacBook sahibi olduğumdan PC ihtiyacım yok ama uçurum sonrası son şans gibi ne yapsam cidden bilemedim. Tavsiye ettiğiniz RAM dışı upgradeler var mıdır veya sıvı soğutucu almam gerekir mi?

Cidden almanın eşiğindeyim, zaten bir Series S ve MacBook sahibi olduğumdan PC ihtiyacım yok ama uçurum sonrası son şans gibi ne yapsam cidden bilemedim. Tavsiye ettiğiniz RAM dışı upgradeler var mıdır veya sıvı soğutucu almam gerekir mi?

Şu anki hali ile yeter. Ancak yanına güzel bir kule tipi soğutucu iyi gider.

Bu fiyata alınabilir bi sistem. RX 6800'ün performansından söz etmeye bile gerek yok VRAM kapasitesi ile gayet performanslı bir kart. Ayrıca R5 5600 koyulmuş buda ekran kartını besleyecek güçlü bir işlemci.

Sistemin her parçası kaliteli. 2K'da rahat oynatır. 1080P'de ise çok uzun süre götürür. Yanlış hatırlamıyorsam 22K bandındaydı sistem. Seçim öncesi son fırsat gibi (ytd).

3060 aldıktan sonra karşıma çıkan sisteme bak çok güzel fiyat PC almamış olsam direkt alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı