Ryzen 5 5600 sisteme fan takviyesi yapılmalı mı?

Yeni bir bilgisayar satin aldim sipariş daha tamamlanmadı. Size bir sorum olacak.
RGX 3070 Ti + Ryzen 5 5600 16 GB RAM var.
Oncelikle bu sistem oyunlarda performans saglar mi? Valorant oynuyorum genelde FPS kac alirim? 17 bine aldim indirimdeydi.

Asıl sorum; aldigim sistemin kasasında.
Cougar archon 2 CGR-5CC5b-mesh-RGB 650W 80+ mid Tower kasa.
Midi Tower, 650 watt, ATX, 3 fan.
3 tane fan var bu fanlar yeterli midir yoksa takmam gerekecek mi? (egzoz fanı yok sanırım)
İmzamda bulunan sistemde Valorant'ta 300-400 FPS alıyorum . Bir adet egzoz fanı lazım. Onun dışında işlemciyi stok fan ile kullanıyorum. Stok fan ile 75 dereceyi geçmiyor.

Arkadaşların dediği gibi ekstra 1 tane egzoz fanı ve işlemci için kule tipi soğutma işinizi görür Ryzen 5 5600 içinden çıkan stok soğutucu sizi bir süre idare eder fakat paranız varsa ID-Cooling SE-214XT alınız.

İmzamda bulunan sistemde Valorant'ta 300-400 FPS alıyorum. Bir adet egzoz fanı lazım. Onun dışında işlemciyi stok fan ile kullanıyorum. Stok fan ile 75 dereceyi geçmiyor.

Hocam size iyi silikon kalitesi gelmiş sanırsam ve sanırsam kasanız mesh.

Arkadaşların dediği gibi ekstra 1 tane egzoz fanı ve işlemci için kule tipi soğutma işinizi görür Ryzen 5 5600 içinden çıkan stok soğutucu sizi bir süre idare eder fakat paranız varsa ID-Cooling SE-214XT alınız.

Hocam size iyi silikon kalitesi gelmiş sanırsam ve sanırsam kasanız mesh.
Evet mesh kasa kullanıyorum.

900 TL bütçeniz varsa XF-12025 kasa fanı alıp egzoz fanı yaparak ve SE-214 XT alıp işlemciye monte ederek kafanızı rahata erdirin derim ben.

Çok fazla bilgi sahibi degilim size zahmet vereceğim ama bu fanları SE-214 XT'yi işlemci tarafından sogutucu olarak olarak takacağım ve XF 12025 kasa fanınıda egzoz fan olarak mı montaj yapacağım.

Çok fazla bilgi sahibi degilim size zahmet vereceğim ama bu fanları SE-214 XT'yi işlemci tarafından sogutucu olarak olarak takacağım ve XF 12025 kasa fanınıda egzoz fan olarak mı montaj yapacağım.
Estağfurullah ne zahmeti. SE-214 ile birlikte tek fan geliyor zaten onu tek fanlı şekilde işlemciye montajını gerçekleştireceksiniz yada bir bilene taktırtacaksınız. Ayrıca kasanızın egzoz fan çıkışına da linkini attığım fanı takacaksınız.

Estağfurullah ne zahmeti. SE-214 ile birlikte tek fan geliyor zaten onu tek fanlı şekilde işlemciye montajını gerçekleştireceksiniz ya da bir bilene taktırtacaksınız. Ayrıca kasanızın egzoz fan çıkışına da linkini attığım fanı takacaksınız.

Tamam attıgınız ürünleri siparişini veriyorum yorumlardada herkes memnun zaten.

Estağfurullah ne zahmeti. SE-214 ile birlikte tek fan geliyor zaten onu tek fanlı şekilde işlemciye montajını gerçekleştireceksiniz ya da bir bilene taktırtacaksınız. Ayrıca kasanızın egzoz fan çıkışına da linkini attığım fanı takacaksınız.

Ben yapabilirim montaj işlemini birkaç video izledikten sonra, SE -214 işlemci de gerekli yere montajını yaparım diger attıgınız XF kasa fanınıda egzoz fan olarak montaj yapacağım o zaten kolay. Dogrudur değil mi yanlış anlamadım.

Yeni bir bilgisayar satin aldim sipariş daha tamamlanmadı. Size bir sorum olacak.
RGX 3070 Ti + Ryzen 5 5600 16 GB RAM var.
Oncelikle bu sistem oyunlarda performans saglar mi? Valorant oynuyorum genelde FPS kac alirim? 17 bine aldim indirimdeydi.

Asıl sorum; aldigim sistemin kasasında.
Cougar archon 2 CGR-5CC5b-mesh-RGB 650W 80+ mid Tower kasa.
Midi Tower, 650 watt, ATX, 3 fan.
3 tane fan var bu fanlar yeterli midir yoksa takmam gerekecek mi? (egzoz fanı yok sanırım)
17bine rtx 3070 ti içeren bir sistem nasıl aldın tebrik ederim gerçekten.
2. olarak aynı işlemci ve ekran kartı bende de var , bende stok işlemci fanı var ve başta 90 dereceleri görüyordu. Düzgün bir termal macunu güzelce işlemciye uyguladıktan sonra 82 yi geçmedi. Ben de ekstra bir soğutucu alacaktım fakat vaz geçtim böyle olunca.

17bine RTX 3070 Ti içeren bir sistem nasıl aldın tebrik ederim gerçekten.
2. olarak aynı işlemci ve ekran kartı bende de var, bende stok işlemci fanı var ve başta 90 dereceleri görüyordu. Düzgün bir termal macunu güzelce işlemciye uyguladıktan sonra 82'yi geçmedi. Ben de ekstra bir soğutucu alacaktım fakat vazgeçtim böyle olunca.

Teşekkür ederim toplam 3 stok vardı birini kaptım ve şu an ID-COOLING XF-12025 ve ID-COOLING SE-214-XT siparişini verdim umarım daha çok güzel sorunsuz olur artık.

900 TL bütçeniz varsa XF-12025 kasa fanı alıp egzoz fanı yaparak ve SE-214 XT alıp işlemciye monte ederek kafanızı rahata erdirin derim ben.

Dediginiz ürünleri sipariş verdim teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı