Ryzen 5 5600 UV nasıl yapılır?

Hocam benim ayar sabit vermiyor sadece voltajı düşürüyor bu sayede aynı voltajda öncekine göre daha yuksek MHz'ye çıkïyor. PBO limits off olunca Max'da 30W falan daha az çekiyor. Hafif bir perf kaybi oluyor fakat voltajı düşürmeniz de MHz'yi artirdigi icin oradan gelen ekstra performans bu 30W farkı kapatıyor. Perf aynı kalirken daha az elektrik ile sıcaklık dusuyor.
Tamamdır hocam, pc'ye geçince tekrar yazarım beraber yaparız olur mu?

Şimdi yapabilir miyiz hocam?
Hocam tam şu an valo maçına girdim.
Size ben şu konuyu göstereyim. Oradaki yardımcı olduğum arkadaş da asus anakart kullanıyordu. Onunla konuşmamızı okuyarak bütün adımları birebir uygulayabilirsiniz.

Hocam tam şu an valo maçına girdim.
Size ben şu konuyu göstereyim. Oradaki yardımcı olduğum arkadaş da asus anakart kullanıyordu. Onunla konuşmamızı okuyarak bütün adımları birebir uygulayabilirsiniz.
Tamamdır gelişmeleri aktarırım.

Tamamdır gelişmeleri aktarırım.
Bu arada özellikle belirteyim de. Orada anlattığım gibi en güçlü 1. ve 2. çekirdeğini bulman lazım. Adamınkiler ile seninkiler aynı olmayacaktır muht. Hani onda 3.'ye -10 4.'ye -15 girmiş diyip aynı değerleri birebir girmeyin.

Bu arada özellikle belirteyim de. Orada anlattığım gibi en güçlü 1. ve 2. çekirdeğini bulman lazım. Adamınkiler ile seninkiler aynı olmayacaktır muht. Hani onda 3.'ye -10 4.'ye -15 girmiş diyip aynı değerleri birebir girmeyin.
6.çekirdek en güçlü, 5.çekirdek 2. en güçlü çekirdek çıktı bende. İlk olarak 15 ve 10 deneyeyim değil mi?

Şu an Cinebench testi yapıyorum, aida64 testi de yapacağım.

Son düzenleme:
6.çekirdek en güçlü, 5.çekirdek 2. en güçlü çekirdek çıktı bende. İlk olarak 15 ve 10 deneyeyim değil mi?

Şu an Cinebench testi yapıyorum, aida64 testi de yapacağım.
10-15 iyidir evet. Sorun çıkarmaz. Silikon kalitenize göre artırabilirsiniz. Benimki gümüş silikon o yüzden üstüne çıkmıyorum bunun.

Aida64 testini 5 dk yaptım, zaten 86 dereceyi görmüştü. Cinebench testinde ise önce 4450 MHz'de başladı daha sonra sıcaklıklar 80'nin üstüne çıkınca 3900 küsür MHz'e sabitledi. O yüzden skor düşük çıktı sanırım. Yarın 15-20 yapıp deneyeceğim.

Dosya Ekleri

• AIDA64 Testi.jpg
    AIDA64 Testi.jpg
    352 KB · Görüntüleme: 28
  • Cinebench Testi-UV.jpg
    Cinebench Testi-UV.jpg
    466,7 KB · Görüntüleme: 21
Aida64 testini 5 dk yaptım, zaten 86 dereceyi görmüştü. Cinebench testinde ise önce 4450 MHz'de başladı daha sonra sıcaklıklar 80'nin üstüne çıkınca 3900 küsür MHz'e sabitledi. O yüzden skor düşük çıktı sanırım. Yarın 15-20 yapıp deneyeceğim.
Çok bir fark olmaz zaten. 5 Derece oynar diye düşünüyorum.
Önceki sıcaklığınız 86 dediniz sanırım 3 derece inmiş. Hiç yoktan iyidir gene. Hala bir thermal throttle durumu var gibi duruyor ama.

Geri
Yukarı