Ryzen 5 5600G ile RX 470 uyumlu mudur?

Bütçe
13.000 TL
13K olan adam RX6600 toplayamaz veya çok ucuz diye bir yazı mı hayal ederek cevap yazdınız anlamadım?

RX 6600 6-6.5k TL civarında satılıyor. Bol bol indirime girmekte. 13K'ya çok rahat toplanır.
6600XT olanı indirime girmiş. Fırsat kaçmaz.

13K olan adam RX6600 toplayamaz veya çok ucuz diye bir yazı mı hayal ederek cevap yazdınız anlamadım?

Toplam bütçeyi bir tık aşıyor.
İşlemci:
Anakart:
Ekran kartı:
RAM(2X):
Kasa:
PSU:
SSD:

Arkadaşlar merhaba, yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum. Hem sizlerden öneri almak istiyorum, şunun yerine bu daha iyi olur vs gibi hem de bir sorum olacak. Benim şu anki kullandığım kasada RX 470 ekran kartı var. Bu ekran kartını aşağıda topladığım sisteme takmak istiyorum bir uyumsuzluk vs yaşar mıyım?

AMD Ryzen 5 5600G 3.9GHz 16MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm MPK
MSI A320M-A Pro 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 HDMI DVI mATX
Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance LPX Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Dual Kit RAM
NZXT H510i RGB Tempered Glass USB 3.1 RGB Beyaz/Siyah Mid Tower Kasa
Corsair CV550 550W 80+ Bronze 120mm Fanlı PSU
Gigabyte 512 GB NVMe M.2 SSD (1700 MB Okuma / 1550 MB Yazma)
WD 3TB Purple 64MB 5400RPM 3.5 SATA 3.0 Güvenlik hard disk

Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.
Hocam o bütçeye 12100F + 6600XT toplarsınız

Neyi kabullenmemek? 6600 alınabildiği mi?
Esasında aptallık okuduğunu anlamamaktır. Burada 6600 alınmaz diye ifade eden olmadı.

Toplayamaz demişsin Ama ben toplanıldığını ifade ettim. Ben o RX 6600 alınabildiğini değil, o fiyatla birlikte kalan bütçe ile rahatça toplanabileceğini durumda olduğunu söyledim.

Son düzenleme:
Toplayamaz demişsin ama ben toplanıldığını ifade ettim. Ben o RX 6600 alınabildiğini değil, o fiyatla birlikte kalan bütçe ile rahatça toplanabileceğini durumda olduğunu söyledim.

Toplamaz demişsin diye ifade ettiğimi bana gösterebilir misin? Kendi kabullerine göre yazıp duruyorsun?
Burada toplayamazsın diye bir ifade mi gördün, veya mesaj mı atılmış bu ne hâyal gücüdür ilginç...

Toplamaz demişsin diye ifade ettiğimi bana gösterebilir misin? Kendi kabullerine göre yazıp duruyorsun?
Burada toplayamazsın diye bir ifade mi gördün, veya mesaj mı atılmış bu ne hâyal gücüdür ilginç...

Alıntılarımı görmedin, görmek de istemiyorsun. Kabullenemiyorsun.
Neyse benim için 13K'ya RX6600 sistemi toplanabildigini bilmen yeterli. Konuyu kapatalım lütfen.

Alıntılarımı görmedin, görmek de istemiyorsun. Kabullenemiyorsun.
Neyse benim için 13K'ya RX6600 sistemi toplanabildigini bilmen yeterli. Konuyu kapatalım lütfen.

Senin ne yazdığımı okumadığını, anlamadığını, hayalinde oluşturduğun polemiklerle tartışmanı bilmen çok daha önemli.
Çünkü toplanmaz diye yazmadığım halde halâ kendi kendine yel değirmenleriyle savaşıyorsun. Çok sağlıksız durum bu...
Halbuki kusura bakma iyi okumamışım anlamamışım demen yeterli.

Geri
Yukarı