Ryzen 5 5600G ile RX6800 darboğaz yapar mı?

Gigabyte yazılım konusunda biraz kötü diye biliyorum o yüzden anakart olarak bu da tercih edilebilir.
RAM olarak bu güzel,
Büyçeyi düşürmek istiyorsanız 2x8 veya 3200MHz 2x16 önerebilirim.
M.2 SSD olarak Kioxia Exceria G2 1TB alabilirsiniz.
Kasa ve PSU için ise
2-2.5k gibi bir bütçe kalıyor sanırım. Ben iyi bir şey bulamadım ama PSU olarak bunu öneririm. Siz öneri konusu açıp PSU'lu bir kasa alırsanız daha uyguna gelir.
PSU sistem için biraz pahalı fakat özellikleri fiyatına göre daha iyi.
Bu öneriler dışında direkt APU sistem önerisi için de konu açabilirsiniz. Belki parçaları kaliteli olan 5600G bir sistem vardır. Bulursam onu da atarım.

Gigabyte yazılım konusunda biraz kötü diye biliyorum o yüzden anakart olarak bu da tercih edilebilir.
RAM olarak bu güzel,
Büyçeyi düşürmek istiyorsanız 2x8 veya 3200MHz 2x16 önerebilirim.
M.2 SSD olarak Kioxia Exceria G2 1TB alabilirsiniz.
Kasa ve PSU için ise.
2-2.5k gibi bir bütçe kalıyor sanırım. Ben iyi bir şey bulamadım ama PSU olarak bunu öneririm. Siz öneri konusu açıp PSU'lu bir kasa alırsanız daha uyguna gelir.
PSU sistem için biraz pahalı fakat özellikleri fiyatına göre daha iyi.
Bu öneriler dışında direkt APU sistem önerisi için de konu açabilirsiniz. Belki parçaları kaliteli olan 5600G bir sistem vardır. Bulursam onu da atarım.

Teşekkür ederim fakat bir sorum daha var: Bu piyasada hazır sistem almakmı daha kârlı yoksa kendimmi toplamalıyım? @Barisdkmn

Teşekkür ederim fakat bir sorum daha var: Bu piyasada hazır sistem almakmı daha kârlı yoksa kendimmi toplamalıyım? @Barisdkmn

Hazır daha kârlı oluyor fakat baı parçalar kalitesiz olabiliyor. Hazırların bszıları normalden daha pahalı tabii o biraz garip bir olay.

Yeni konular

Geri
Yukarı