Ryzen 5 5600H 97 Derece Normal midir?

uguryasar

Hectopat
Bugün Asus Vivobook Pro 5600h işlemci, 16 GB RAM, 3050 ekran kartı olan bir laptop aldım. FreeDos olduğu için BIOS ekranında 30 DK kaldı şarj olurken 85 ve 97 derece arasında gitti geldi. Yani toplam Klavye üstünde ve PC'nin alt kısmında epey sıcaklık oldu. İade etmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanlar çalışıyor mu? Bir sorun var mı?

Freedos olduğu için ve herhangi bir güç yönetimi veya tasarruf modu aktif olmadığı için işlemci yüksek performanslı çalışıyor ve ısınıyor olabilir. Ryzen serileri agresif davranmayı da sevdiği için bu dereceleri görüyor olabilir ve tahminim 97 derecede "throttling" yapıyor. Emin olmanın en iyi yolu işletim sistemi kurup boştaki sıcaklık değerlerini izlemek.

Fanlar çalışıyor mu? Bir sorun var mı?

Çalısıyor çok ses veriyor dışarı hatta

5600H 97 derecede degil 105 derecede throttling yapar normal sicakliklar.
PC nin alt kısmı çok fazla ısındı kasadaki havalandırma mazgalları da çok az iade ettim umarım sıkıntı çıkarmazlar iade sürecinde

Freedos olduğu için ve herhangi bir güç yönetimi veya tasarruf modu aktif olmadığı için işlemci yüksek performanslı çalışıyor ve ısınıyor olabilir. Ryzen serileri agresif davranmayı da sevdiği için bu dereceleri görüyor olabilir ve tahminim 97 derecede "throttling" yapıyor. Emin olmanın en iyi yolu işletim sistemi kurup boştaki sıcaklık değerlerini izlemek.
Fan sesi hiç hoşuma gitmedi rahatsız ediyordu ısınmadan dolayı güçlü dönüyor olabilir ama ses çok çıkıyordu hem ses hem ısınma iade ettim

20 bin bütçem var önereceğiniz bi dizüstü var mıdır? Hp hariç özelikle Pavilion serisi ekranı insanın elinde kalıcak gibi leğen plastiğinden üretilmiş hissi veriyor. Ekran kartı çok öenmli değil aslında ama bu kadar para verirken en azından 3050 olsun istiyor insan. Daha çok günlük kullanım güzel bi ekranda film dizi internet deneyimini iyi ve uzun vadeli versin bana yeter

Son düzenleme:
Windows 11 ve 1 TB SSD 16. 999 TL idi 😞 sanırım Lenova bakıcam değerlendircem yada Vatan nın gece yüzde 10 indirimlerini beklicem.

Geri
Yukarı