Ryzen 5 5600h HP laptop vs Lenovo Ideapad Gaming 3

Bütçe
11000

FoxinTheBox

Hectopat
Arkadaşlar bugün Teknosa da tam 11k ya aynı fiyattaki bu iki PC'yi gördüm ama karar veremdim. Sizce hangisi mantılı?
HP: Ryzen 5 5600h 8 GB RAM RTX3050 Ti.
Lenovo: i7 10750H 16 GB RAM GTX1650 Ti.
SSD ve kaç X RAM olduğunu hatırlamıyorum. Sizce aynı fiyattaki bu iki PC'den hangisi mantıklı?

Çok net HP gibi duruyor bu bilgilere göre, 11k da oldukça iyi fiyat hocam teşhir ürünü falan mıydı?
RTX3050Ti zaten büyük bir fark atıyor, üstüne daha yeni 5. nesil ryzen işlemci olması iyice tokatlıyor lenovoyu diye düşündüm. Lakin modeli görüp yorum yapmak lazım. Malzemesi, watt değerleri, kasa soğutması vs. İnceleyin.
HPye sonradan ram ekletirsiniz çok da mühim değil gibi.

Çok net HP gibi duruyor bu bilgilere göre, 11k da oldukça iyi fiyat hocam teşhir ürünü falan mıydı?
RTX3050 Ti zaten büyük bir fark atıyor, üstüne daha yeni 5. nesil Ryzen işlemci olması iyice tokatlıyor Lenovo'yu diye düşündüm. Lakin modeli görüp yorum yapmak lazım. Malzemesi, watt değerleri, kasa soğutması vs. İnceleyin.
HP'ye sonradan RAM ekletirsiniz çok da mühim değil gibi.

Vallahi dostum bende öyle düşündüm ama HP'nin bu soğutmasından korkuyorum. Kardeşime Ideapad almıştık bunun Ryzen versiyonu ondan memnunuz. Şimdi bunu arkadaşa alacağız ondan, yoksa kendime alsam HP net önde ama işte ısınma sorun olmasın adam demesin kanka sen dedin ama çok ısınıyor bu diye. Teşhir konusuna gelirsek, 1 ay önce girdim rastgele Teknosa'ya o zaman görmüştüm hala aynı fiyat o zaman da normaldi fiyat, ama hala artmamış ikisi birden teşhirli olamaz bence ama sorarım tabii.

linkler birebir aynı pc ler ama HP ti mıydı değil miydi şuan emin olamadım linkteki değil çünkü. dxdiag da sadece ilk sayfayı çekmişim bakamadım :/
edit : HP bu ya eminim https://www.hepsiburada.com/hp-pavi...MI8qPkqqyy9QIVUeR3Ch0b8gOsEAAYASAAEgJj3vD_BwE

Geri
Yukarı