Ryzen 5 5600H yük altında en fazla kaç derece olmalı?

Birebir aynı işlemci bende de var. Turbo Boost açık halde oyun oynarken genelde 75-80 derecelerde dolaşıyor, en fazla 85 derece gördüm. Turbo Boost kapalı halde oynarsam 5-6 FPS düşüyor ama işlemci yük altında 65'den yukarı çıkmıyor. Turbo Boost kapalı halde boştayken ise 35-40 derece sıcaklıklarda oluyor genelde.

Açtığım şu konu sorunun hakkında yardımcı olabilir:
Teşekkür ederim dostum..

Birebir aynı işlemci bende de var. Turbo Boost açık halde oyun oynarken genelde 75-80 derecelerde dolaşıyor, en fazla 85 derece gördüm. Turbo Boost kapalı halde oynarsam 5-6 FPS düşüyor ama işlemci yük altında 65'den yukarı çıkmıyor. Turbo Boost kapalı halde boştayken ise 35-40 derece sıcaklıklarda oluyor genelde.
Turbo boost işlemi nereden kontrol edilebiliyor?

İyi günler arkadaşlar. Yaklaşık bir hafta önce Lenovo Ideapad Gaming 3 laptop aldım. Ryzen 5 5600H işlemcim yük altındayken 90 dereceleri görüyor. Bu durum herhangi bir sorun yaratır mı? Maximum ısı değeri kaç olmalı sizce?
Ben imzadaki sistemle yaz olması ve akdenizde olmama rağmen sistem yükte 75 dereceyi geçmez.

Rica ederim. Turbo boost kapattıkdan sonra sıcaklık makul seviyelere geliyor endişe etmene gerek yok. Turbo boost kapatma işlemi attığım konuda geçiyor olması lazım oraya bakabilirsin.
Evet dostum turbo boost kapattım sıcaklık gayet iyi değerlere geldi desteğin için sağ ol..

Evet dostum turbo boost kapattım sıcaklık gayet iyi değerlere geldi desteğin için sağ ol..
Hocam ben sadece oyun oynayacağım zamanlar Nihai Performans moduna geçiyorum. Onda CPU kısıtlaması olmuyor ve fanları da açıyorum. Oyundan çıktığım zaman Turbo Boost kapattığımda sıcaklıklar 40-45 derece arasına düşüyor. Sen de öyle yapabilirsin oyun oynayacağın zamanlar.

Tekrardan iyi günler. Yaklaşık bir hafta önce almıştım ürünü, şimdi Type C girişini kulaklık ile kontrol ettiğimde çalışmadığını fark ettim. İade başvurusunda bulunmayı düşünüyorum sizce problem olur mu? 14 iade hakkı var çünkü

Yeni konular

Geri
Yukarı