Ryzen 5 5600X 4.65 GHz'de çalışıyor

Demek ki yeteri kadar soğuk işlemcin ve core performance boost ile max hızına çıkıyor. Dalgalanmalar oyundan oyuna ve işlemci sıcaklığına göre fark gösterebilir. Sabit o hızı aliyor isen ve sıcaklıktada sorun yoksa mutlu olup bunun keyfini çıkartmalısın.
Konuyu tekrar açmak istemem ama bende de aynı işlemci ile farklı bir durum yaşıyorum pbo kapalı şekilde oyunlara girdiğimde oyun fark etmeksizin sabit dalgalanma olmaksınız 4650 MHz çalışıyor.YouTube’dan baktığım kadarıyla oyun içinde işlemci kullanımına bağlı hafif düşmeler çıkmalar olduğunu gördüm yani 4200,4450 ,4650 gibi değişkenlik gösteriyor aynı PC sistemini kullanan kişilerde bende sabit 4650 hızında çalışıyor bu konuda bilginiz var mı

Demek ki yeteri kadar soğuk işlemcin ve core performance boost ile max hızına çıkıyor. Dalgalanmalar oyundan oyuna ve işlemci sıcaklığına göre fark gösterebilir. Sabit o hızı aliyor isen ve sıcaklıktada sorun yoksa mutlu olup bunun keyfini çıkartmalısın.
Valla hocam bilemedim 240 lık corsair h100 kullanıyorum sıcaklıklar genelde evet düşük oyun içinde bf 2042 gibi sorunlu işlemci yoran bir oyunda bile max 55 derece oluyor fakat bende ki sistemin aynısını kullanan arkadaşım da corsair h150i 360 mm sıvı soğutucu ile kullanıyor ve aynı oyunda onda sıcaklık max 50 derece oluyorken yani benim işlemciden daha serin çalışıyorken oyun için frekans değerlerinde değişmeler olduğunu görünce şaşırdım bende sabitlenmiş gibi tüm oyunlarda aynı işlemci yoran yormayan en basit oyunda bile sabit max hızda çalışıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı