Ryzen 5 5600X AIDA 64 stres testinde kaç derece olmalı?

reALTT

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar, ikinci el PC alacağım ve alırken test etmem gerek. Bunun için AIDA kullanmam gerektiğini gördüm. 10 dakikalık testte bu işlemcinin sıcaklığı ne olursa sıkıntı olduğu anlamına gelir?
Kasa: Cooler Master MB511
Soğutucu: Stok

95+ Derece anormal sayılabilir.
80 dereceyi geçmesin yeterli.
80 mi ahahaahahah. Stock soğutuyla o işlemcide GTA oynasanız 80 dereceyi geçer konu sahibi stres testi yapmaktan bahsediyor. Size kalsa boşta 20 derece falan olmalı o zaman işlemci.

80 mi ahahaahahah. Stock soğutuyla o işlemcide GTA oynasanız 80 dereceyi geçer konu sahibi stres testi yapmaktan bahsediyor. Size kalsa boşta 20 derece falan olmalı o zaman işlemci.
95 altıysa alayım o zaman. Peki sıvı soğutma öneriniz var mı düşük bütçeli?

95 altıysa alayım o zaman. Peki sıvı soğutma öneriniz var mı düşük bütçeli?
Hocam düşük bütçede sıvı soğutma hava soğutmadan çok daha düşük performans verir. Eğer bütçeniz 500-600 lira gibi bir şeyse ikinci el Be Quiet, Noctua gibi soğutuculara bakabilirsiniz ya da sıfır olarak Arctic Esports veya ID Cooling bakabilirsiniz. Sıvı soğutmadan iyi performans almak için en az 1500 lira bayılmak gerekiyor. O paranın altına aldığınız sıvı soğutma 500 liralık hava soğutmadan farksız olur.

O işlemciyi alacak parası olanın kaliteli sıvı soğutma alacak parası da vardır ahaha.

O işlemciyi alacak parası olanın kaliteli sıvı soğutma alacak parası da vardır ahaha.
Stok soğutucu olduğunu yazmıştım ama sen bilirsin.
Hocam düşük bütçede sıvı soğutma hava soğutmadan çok daha düşük performans verir. Eğer bütçeniz 500-600 lira gibi bir şeyse ikinci el Be Quiet, Noctua gibi soğutuculara bakabilirsiniz ya da sıfır olarak Arctic Esports veya ID Cooling bakabilirsiniz. Sıvı soğutmadan iyi performans almak için en az 1500 lira bayılmak gerekiyor. O paranın altına aldığınız sıvı soğutma 500 liralık hava soğutmadan farksız olur.
Eğer bir süre stok soğutucu ile kullanmak işlemciye zarar vermeyecekse biraz para biriktirip ondan sonra sıvı soğutma alabilirim sanırım. 1500 TL civarı önerileriniz neler?

Stok soğutucu olduğunu yazmıştım ama sen bilirsin.

Eğer bir süre stok soğutucu ile kullanmak işlemciye zarar vermeyecekse biraz para biriktirip ondan sonra sıvı soğutma alabilirim sanırım. 1500 TL civarı önerileriniz neler?
Hocam kendiniz yenisini takabiliyorsunuz biliyorsunuz değil mi?

Böyle konuşunca havalı mı oluyorsunuz anlayamadım?

Hocam kendiniz yenisini takabiliyorsunuz biliyorsunuz değil mi?

Böyle konuşunca havalı mı oluyorsunuz anlayamadım?
Hayır ama sen aptal görünümüne düşüyorsun. Arkadaş özellikle düşük bütçeli diye belirtmiş gelmiş burada laf soktuğunu sanarak geniş geniş konuşuyorsun. Önce konuyu oku sonra laf yetiştirirsin.

Geri
Yukarı