Ryzen 5 5600X boşta 63 derece

Boşta ki değerler ne.
ilk mesajımda yazmıştım ama gözünüzden kaçmış sanırım bios ve aida programında 52-53 iken Ryzen masterda 63 gösteriyor.
Durum güncellemesi.
Kasanın yan kapağını açtım, alt kısmına taktığım Corsair fanı egzoz fanıyla yerini değiştirdim. Son olarak kasayı koyduğum masanın yeri kasa için çok dar olduğundan işlemciye denk gelecek şekilde bir kısım açtım. Sonuç: Yük altında 62 derece. Boşta 50-51'e geriledi anakart zaten genelde 36 derece idi. Herkese teşekkürler.
20210417_203700.jpg

Aynı işlemci ile boşta 38-40 yükte 62 (AIDA stres testinde gördüm) sogutucu fuma 2. boşta 50-51 yüksek gibi biraz sanki...

AIDA ile boşta 32 derece görüyorum yükte dediğiniz gibi AC Valhalla'da 39 CPU stress yaptığımda Max 41 görüyorum. Ama AIDA dışında diğer tüm programlarda BIOS dahil yüksek değerler veriyor. Anakart ASUS sattığım için biliyorum MSI'a göre biraz daha yüksek sıcaklık değerleri veriyor.

Kasa seçimin çok kötü ve işlemcin zaten ısınmaya müsait stok fanı le özellikle.

Hocam sanırım bana söylediniz emin olamadım ama soğutucu stok fan değil. Cooler Master Hyper T4 kule tipi kullanıyorum. Kasa eski kasam ama beğendiğim bir kasa RGB sevmediğim için değiştirmedim.

AIDA ile boşta 32 derece görüyorum yükte dediğiniz gibi AC Valhalla'da 39 CPU stress yaptığımda Max 41 görüyorum. Ama AIDA dışında diğer tüm programlarda BIOS dahil yüksek değerler veriyor. Anakart ASUS sattığım için biliyorum MSI'a göre biraz daha yüksek sıcaklık değerleri veriyor.
En iyisi sen hwinfoyu indir ve ordan bak (boştaki ve aida64 stres testindeki) sıcaklığa.

Geri
Yukarı