Ryzen 5 5600X fazla ısınma

aykutbulunmaz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ekte size bir fotoğraf ilettim fotoğrafın en üstüne bakarsınız yaklaşık 60-70 tane sekme açık. Bilgisayarda başka hiçbir oyun ve program açık değilken Ryzen 5 5600X 67-70 dereceleri görüyor.

Termal macunumu yeni sürdüm.
Cooler Master 240 ML Masterliquid sıvı soğutucu kullanıyorum.

Sizde neden bu kadar yüksek?

Tarayıcı.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ekte size bir fotoğraf ilettim fotoğrafın en üstüne bakarsınız yaklaşık 60-70 tane sekme açık. Bilgisayarda başka hiçbir oyun ve program açık değilken Ryzen 5 5600X 67-70 dereceleri görüyor.

Termal macunumu yeni sürdüm.
Cooler Master 240 ML Masterliquid sıvı soğutucu kullanıyorum.

Sizde neden bu kadar yüksek?

Eki Görüntüle 1015587
İşlemci sıcaklığı böyle ölçülmez ki. CPU Burnerlarla sıcaklık testine girin. MSI Kombustor veya AIDA64 stress testlerinde işlemciye ne kadar yük bindireceğinizi ayarlayarak test yapabiliyorsunuz. O da işlemciyi ısıtıyor.

İşlemcide O.C uygulandı mı? Soğutucu montajında sıkıntı olabilir ya da macun yeterli kalitede olmayabilir.
macun en kalitelisini aldım. hep önerilen bir macundu. daha süreli 2 hafta oldu.
Farklı bir program ile de ölçmeyi deneyin sıcaklıkları.
denedim yine aynı sıcaklıklarda
İşlemcide O.C uygulandı mı? Soğutucu montajında sıkıntı olabilir ya da macun yeterli kalitede olmayabilir.
hiçbir zaman oc yapmadım. soğutucu montajına bir daha bakıcam
Yükte durum nasıl? Sıvı soğutmanız pek kaliteli değil ama o soğutmaya bile bu sıcaklık fazla.
CS GO oynarken 60 derecelerde geziyor. FULL YÜKSEK AYARLAR 2 K monitör

Yeni konular

Geri
Yukarı