Ryzen 5 5600X için 1000 TL soğutucu önerisi

Bütçe
1000

Jackersx

Hectopat
Daha fazla  
RAM
PNY XLR8 16GB (2x8GB) 3200MHz
Anakart
ASUS Prime B450M-A II.
Arkadaşlar merhaba;
Yakın zamanda Ryzen 5 5600X almayı düşünüyorum genelde Valorant oynuyorum ve +300 FPS oynamak istediğim için işlemcimi yükseltmek istedim. Bu işlemciye soğutucu önerisi istiyorum sıvı soğutucu almam sanırım çünkü pahalı ve uğraştırıyorlar. Hava soğutucu istiyorum genelde FPS oyunları oynarım ama şu an da Full time Valorant. Sizce bu işlemci'nin sıcaklığını kontrol altında tutacak neler var?
Anakart: ASUS Prime B450M-A II.
Kasa: Gamepower Horizon Gaming mesh 4*120mm
Şu anda kullandığım CPU soğutucusu: Gamepower airbender (stok soğutucudan farkı yok :D)
Bütçe: 1000
Ve bana verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazır sistem almıştım geçen sene 3060 Ti R5 5600X şeklinde. Stok sogutucu vardı Dark marka kule tipi taktım aldığımdan beri işlemcinin 70'i gördüğünü bilmiyorum. Ortalama 65 derecelerde seyrediyor yük altında. Cyberpunk 2077 Warzone PUBG gibi oyunlarda denedim. İşim zaten render almak render alırken dahi 70'i görmüyor. Tabii burada kasanında önemi var ama benimki çok üst düzey bir kasa değil sorun yaşayacağını sanmıyorum. Ürün linki;

Se 214xt yeterli olur bütçen az ise bunu alabilirsin almalısın da sorunsuz çalışır.
Bütçe 1000 Lira zaten hocam.

Yukarıdaki modeli uzun süre kullandım ve çok memnun kaldım.

Ama aşağıdaki de işini görecektir.

Herkes bunları öneriyor pek bilgim yok bu konuda söylendiği kadar gerçekten kaliteli mi?

Geri
Yukarı