Ryzen 5 5600X için 1000 TL soğutucu önerisi

Bütçe
1000
Ve bu önerdiğiniz kule tipi soğutucular benim kasamı uyuyor mu arkadaşlar bilen var mıdır?
Normalde Scythe Fuma 2 alacaktım ama ürünün hiç bir yerde stokları kalmamış sanırım üretilmiycek artık ya da stokları komple bitti, bilmiyorum. Kasama uygun olup olmadığına nasıl bakıcam?

Arkadaşlar merhaba;
Yakın zamanda Ryzen 5 5600X almayı düşünüyorum genelde Valorant oynuyorum ve +300 FPS oynamak istediğim için işlemcimi yükseltmek istedim. Bu işlemciye soğutucu önerisi istiyorum sıvı soğutucu almam sanırım çünkü pahalı ve uğraştırıyorlar. Hava soğutucu istiyorum genelde FPS oyunları oynarım ama şu an da Full time Valorant. Sizce bu işlemci'nin sıcaklığını kontrol altında tutacak neler var?
Anakart: ASUS Prime B450M-A II.
Kasa: Gamepower Horizon Gaming mesh 4*120mm
Şu anda kullandığım CPU soğutucusu: Gamepower airbender (stok soğutucudan farkı yok :D)
Bütçe: 1000
Ve bana verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?
https://www.akakce.com/islemci-sogu...id-p240-240-mm-sivi-su-fiyati,1522449650.html
500 daha koy şunu al bir daha kafan takılmasın acaba yükseltmem lazım mı diye. OC yaparsan ki herkes bir gün OC denemek ister stok fanla ve kule tipiyle uğraşma al gitsin attığımı

12400F işlemcimde kullanıyorum 65i geçemedim henüz.
Wow değerler baya iyiymiş benim şu an Ryzen 5 3500 işlemcim stok fanla aynı değerde (sadece ekstra rainbow) bir fan ile 81'i gördüm demek ki önerdiklerinizden birini alsam belki 70 bile görmeyecek.

https://www.akakce.com/islemci-sogu...id-p240-240-mm-sivi-su-fiyati,1522449650.html
500 daha koy şunu al bir daha kafan takılmasın acaba yükseltmem lazım mı diye. OC yaparsan ki herkes bir gün OC denemek ister stok fanla ve kule tipiyle uğraşma al gitsin attığımı
Kasam desteklemiyor ki. 240mm o.

Hocam bir de benim PSU bu: FSP Hydro HD500 500W 80+ Bronze sıkıntı çıkarır mı Ryzen 5 5600X + Yeni soğutucu?
500 WATT az OC işlemi yapmasan bile en az 650 falan olması iyi olurdu. Ben aynı işlemci rtx 3060 a 750 watt gold sertifikalı aldım ki ilerde yükseltmek istersem ekran kartını falan içim rahat olsun diye.

Geri
Yukarı