Ryzen 5 5600X için anakart önerisi

B550 serisinin hepsinde 4.0 sürümü var. B550M-S2H giriş seviyesi bir B550. Ama giriş seviyesi olması onu kötü yapmaz. Sadece VRM ve MOSFET soğutması Aorus Elite gibi modellere göre düşük.
O zaman B550 Aorus Elite alacağım bu fiyatlarda daha iyi bir model yoksa.
Valla piyasaya pek hakim değilim ama biraz araştırayım.
Teşekkürler.

Merhaba,

İki veya üç gün içerisinde Ryzen 5 5600X kullanacağım sistemimin ilk parçasını alacağım ve bu 4 anakart arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım?
B550'de 8+4 CPU pin girişli bir anakart bulamadım o yüzden bu kartı öneriyorum ama bulan olursa onun attığını alırsın sisteme ve ram olarak 4000 MHz ramler tercih et Ryzen 5000 serisinde en çok önerilen frekans.

B550'de 8+4 CPU pin girişli bir anakart bulamadım o yüzden bu kartı öneriyorum ama bulan olursa onun attığını alırsın sisteme.

Elimdeki bazı ürünleri satıp alacağım için maalesef attığınız anakart için cebimden ekstra para çıkar. B550 Aorus Elite ile kullansam bu PSU'yu bir sıkıntı çıkar mı?
Sharkoon markasını pek bilmiyorum güvenilir bir markaysa onu alabilirim.

Girişlerinden bağımsız bu güç kaynağını öneririm. Girişler konusunda çok fikrim yok.
İleride hız aşırtma yapmayı düşünmüyorum.Yapsam bile çok ufak değerler ile oynarım 1x 4+4 Pin işimi görür diye düşünüyorum yanlışım varsa düzeltin pek bilmiyorum çünkü.PSU baya hoş gibi duruyor.Kasa olarak Zalman N5 MF düşünüyorum bu arada.

Elimdeki bazı ürünleri satıp alacağım için maalesef attığınız anakart için cebimden ekstra para çıkar. B550 Aorus Elite ile kullansam bu PSU'yu bir sıkıntı çıkar mı?
Sharkoon markasını pek bilmiyorum güvenilir bir markaysa onu alabilirim.
Sharkoon güvenilirdir bende kulaklığı var 2 yıla yakındır kullanıyorum.

İleride hız aşırtma yapmayı düşünmüyorum.Yapsam bile çok ufak değerler ile oynarım 1x 4+4 Pin işimi görür diye düşünüyorum yanlışım varsa düzeltin pek bilmiyorum çünkü.PSU baya hoş gibi duruyor.Kasa olarak Zalman N5 MF düşünüyorum bu arada.
Zalman N5 çok öneriliyor orta seviye sistemde güzel bir kasa. Bu PSU Tier B olarak geçiyor üst seviye bir PSU.

Geri
Yukarı