Ryzen 5 5600X için anakart önerisi

MaQuaOfficial

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, mevcut kullandığım sistemi değiştirmek istedim. Eski sistemimde i5 9400F, ASUS Prime H310M-K r2.0 kullanıyordum. Ryzen 5 5600X'e geçtim. MSI MPG B550 GAMING Plus anakart almıştım 2.el fakat anakart sıkıntılı çıktı. Sıfır fiyatı da uçmuş şu an. Bu işlemciye uygun fiyat performans olarak önerebileceğiniz anakartları bekliyorum. ASUS TUF Gaming B550-PLUS düşünüyorum bazı forumlarda MSI B550 Tomahawk ve MSI MPG B550 GAMING Edge Wi-Fi modellerini önermişler. Bu iki MSI anakartın ASUS TUF Gaming B550-PLUS ile ne farkı var yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bütçem 1500-1700-1800 TL civarına da çıkabilirim eğer gerçekten performans olarak fark ettirecekse. Teşekkürler.

Amazon Germany sıkıntı olmayacaksa:

İstemezseniz bunu da önerebilirim:

B550-F’in CPU güç girişi 8+4 eğer PSU’nuzda 8 pin var ise bunu göz önünde bulundurun. Tomahawk’ta ise 8 pin güç girişi bulunuyor. VRM yapıları neredeyse aynı diye biliyorum ama Tomahawk’ta 2 ARGB girişi var B550-F’de ise 1.
Güç kaynağım Corsair vs650 anakart için sadece 8 ping güç girişim var Tomahawk ı almaktan başka seçeneğim yok Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı