Ryzen 5 5600X için geçici ekran kartı önerisi

Pterodactyl

Centipat
Merhaba, şu an sistem topluyorum. Geriye birkaç parça ve ekran kartı kaldı. Şu anki durumdan dolayı istediğim ekran kartı maalesef piyasada yok. Geçici süreliğine beni idare edebilecek bir ekran kartı arıyorum. Şu an o fiyatta olmaması gerekse de uygun fiyatta kartlardan almayı düşünüyorum. Zaten pek bir seçenek bulamadım. Fiyatlar 500-1500 TL civarında geziyor.

Başka forumlarda da araştırdım. Sadece bilgisayarı açsın ve temel şeyleri kullansın diyorsam GT710 çok tercih ediliyormuş. Ama biraz da olsa oyun performansına ihtiyaç duyuyorsam GT1030 tercih etmem iyi olurmuş. Benim tercihim oyuna da yönelik bir kart olması.

Tabii ki bu seviyede bir karttan üst düzey performans beklemiyorum. Ama elimde oynayabileceğim bazı eski oyunlarım da var. Bir süre onlarla idare edebilirim diye düşündüm. Bu kartlardan herhangi biri hakkında veya başka bir kart öneriniz varsa hepsine açığım. Bütçe olarak yüksek paralar harcamak istemiyorum dediğim gibi oyunlarda kullanabileceğim şekilde olması yeterli. 2. el almayı düşünmüyorum.

Fazla anladığım bir konu değil ve alırken hata yapabilirim. Toplamak istediğim sistemi de aşağıya yazıyorum.

İşlemci: Ryzen 5 5600X.
Anakart: ASUS TUF Gaming X570 PLUS.
RAM: G.Skill Trident Z Neo 16 GB(8*2) 3600 MHz CL16.
SSD: Samsung 1TB 980 Pro M.2 SSD.
PSU: Corsair 750W RMx 80+ Gold.

Bütçeniz ne kadar hocam?

hocam hangi ekran kartını arıyorsun ? stoğa gelirse yardımcı olurum dicem ama hangi ildesin oda var. şuan mağazamda 3090 suprim x bile mevcut 1 adet bile olsa.

hocam hangi ekran kartını arıyorsun ? stoğa gelirse yardımcı olurum dicem ama hangi ildesin oda var. şuan mağazamda 3090 suprim x bile mevcut 1 adet bile olsa.
RTX 3070 bekliyorum ama şu an olsa bile fiyatlar alınacak gibi değil. Biraz daha beklemeyi düşünüyorum yani 😁
Geçici olarak RX550 alabilirsin hocam.

Peki GT 1030 nasıldır RX550 ye denk midir ? Performansları benzer hatta GT1030 bir tık daha iyi gibi geldi bana ama tam emin olamadım. Bulabildiğim RX550 ile aralarında 500 tl fark var.

Bütçeniz ne kadar hocam?

Bütçem mümkünse 1000tl yi geçmeyecek şekilde.

RTX 3070 bekliyorum ama şu an olsa bile fiyatlar alınacak gibi değil. Biraz daha beklemeyi düşünüyorum yani 😁

Peki GT 1030 nasıldır RX550'ye denk midir? Performansları benzer hatta GT1030 bir tık daha iyi gibi geldi bana ama tam emin olamadım. Bulabildiğim RX550 ile aralarında 500 TL fark var.

Bütçem mümkünse 1000TL'yi geçmeyecek şekilde.

3070'i beraber bekliyoruz.:D gelirse havai fişek gösterisi yaparız.

3070'i beraber bekliyoruz.:D gelirse havai fişek gösterisi yaparız.

Şu sisteme çok yakışırdı 😁 bazı sitelerde görüyorum ama fiyatları 12000 TL civarı RTX3060'lar 9000 TL civarında piyasa yavaş yavaş düzeliyor sanırım eskiden bunları göremiyordum. Bu yılın sonuna doğru fiyatlar da düzelirse harika olurdu 😆 siz GT 1030 2G mi yoksa RX550 2G mi hangisini alırdınız? Aralarında 350 TL civarı fark var.

Yeni konular

Geri
Yukarı