Ryzen 5 5600X için sıvı soğutma önerisi

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Yeni bir sıvı soğutma alma kararı verdim. Elimdeki Xigmatek glace 240mm sıvı soğutma var. Ryzen 7 2700 kullandığımda yetiyordu iyi soğutuyordu. İşlemci yükte 72 dereceyi geçmiyordu. Ryzen 7 2700 kullandığımda 1.35v 4.1 GHz da çalıştırıyordum. Oyunlarda 52 derece üstüne çıkmazdı. Ryzen 5 5600X geçiş yaptım aynı termal macunu kullandım. Sıvı soğutma azcık tozlar vardı onları temizledim. 1.35v çıktığında 72 derecelere kadar çıkıyordu. Yükte 80'lere çıktığı oluyordu.

Aklımda hava soğutma almak yok. Çok fazla ses çıkmasını istemiyorum. Sessiz bir şekilde çok iyi soğutcak bir sıvı soğutma arıyorum. Aklımda şu an NZXT Kraken X73 var. Sessiz bir sıvı soğutmamı onu bilmiyorum. NZXT'nin bu modelini alsam yeterli midir? Dediğim gibi sessizlik benim için önemli. RGB olmasa da olur gibi yani.

Sığdırmak istediğim kasa Cooler Master TD500 mesh white kasa. Her iki taraftan 360mm desteği var ben üst tarafa takacağım. Üst tarafa sığar mı? Bu sıvı soğutma sessiz ise bunu alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
X73 çok abartı değil mi? Ayrıca 5600X için 1.35V vermenize de gerek yok. Bayağı düşürebiliyorsunuz voltajı.

Ha ama diyorsanız ben ileride çok güçlü işlemci takacağım, benim şahsi listemde ilk beşe girer.

Bende son 1 haftadır arkadaşıma aynı işlemci için bir sıvı soğutma bakıyordum COOLER MASTER MASTERLIQUID ML360R ADRESLENEBİLİR RGB FANLI SIVI SOĞUTMA KİTİ fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da iyice bir araştırma sonunda bu ürünü önermeye karar verdim %70 hızlarda ses farkedilecek kadar çıkmıyormuş ve 360 mm olduğu için uzun süreli oyun oynamaları iyi halledecektir eğer ürüne sahip olan biri varsa ses seviyeleri hakkında yorum yapabillir.
X73 çok abartı değil mi? Ayrıca 5600X için 1.35V vermenize de gerek yok. Bayağı düşürebiliyorsunuz voltajı.

Ha ama diyorsanız ben ileride çok güçlü işlemci takacağım, benim şahsi listemde ilk beşe girer.
katılıyorum X73 aşırıya kaçacaktır öyle bir soğutma gerekeceğini sanmıyorum 5600x'in :).

X73 çok abartı değil mi? Ayrıca 5600X için 1.35v vermenize de gerek yok. Bayağı düşürebiliyorsunuz voltajı.

1.35v aradaki sıcaklık değerini test etmek amaçlı yapmıştım. 1.250v bile 70 derecede çalışıyor oyunlarda. O yüzden iyi bir soğutma almak istiyorum. X73 sessiz bir soğutucu mu?

Sessizlik istiyorsanız ALF II de tercih edebilirsiniz.

X73, piyasadaki en kaliteli bilyesiz fanlara sahip. Oldukça sessizdir. 👌 Ek olarak soğutma performansı da mükemmeldir. Fiyatı aşırı pahalı ama fan CFM'si de oldukça yüksek.

Bir arkadaşım 10900K için almıştı ve memnun olduğunu söylüyordu.

Sessizlik istiyorsanız alf II de tercih edebilirsiniz.

X73, piyasadaki en kaliteli bilyesiz fanlara sahip. Oldukça sessizdir. 👌 ek olarak soğutma performansı da mükemmeldir. Fiyatı aşırı pahalı ama fan CFM'si de oldukça yüksek.

Bir arkadaşım 10900k için almıştı ve memnun olduğunu söylüyordu.

Peki X73 Cooler Master TD500 mesh white sığar mı? Üst kısma takmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı