Ryzen 5 5600X için soğutucu seçimi

R5 5600X, B450 Tomahawk Max ve önü kapalı Phanteks P400 ile test ettim.

Sistemlerimiz birbirine bayağı yakın. Masterlite 240'ın RGB olmayan ucuz modeli ile test etmiştim daha önce. Kasa olarak P300A kullanıyorum, fan devri 1200 RPM sabit, MX-4 2019 edition macun.

Aklınızda bulunsun test sırasında PBO açık ve curve optimizer ile bir miktar undervolt yapıldı. Bunları göz önüne alarak stok bir kıyaslama olduğunu söyleyemeyiz tabi.

Dosya Ekleri

• 5600XUV.png
    5600XUV.png
    131,1 KB · Görüntüleme: 26
@traxex0606 içindeki macun piyasadaki en iyi performanslılardan, MX-4'ten %25 daha iletken. Tek eksisi aşırı ağır, macundansa yarı kuru derz dolgu gibi bir kıvamı var. O kısımda birazcık uğraşacaksın sadece ancak onu geçtin mi çok iyi soğutucu ve macun ikilin olacak.
Sizce bunu alırsam o macunu mu kullanmalıyım yoksa 100TL'lik kaliteli bir macunu mu kullanmalıyım?

Aynı işlemci soğutucu olarak Arctic Freezer 34 e-sports Duo kullanıyorum. Yaptığım stres testlerinde Max 64 gördüm boşta 34-38 arası. Ama en cok önerilen fuma 2 bu sogutucunun bir tık üstü. Ben kaba görüntüsünden dolayı Duo'yu sectim. Bu iki soğutucu burada yazılan hava sogutuculardan daha iyi.

Sistemlerimiz birbirine bayağı yakın. Masterlite 240'ın RGB olmayan ucuz modeli ile test etmiştim daha önce. Kasa olarak P300A kullanıyorum, fan devri 1200 RPM sabit, MX-4 2019 edition macun.

Aklınızda bulunsun test sırasında PBO açık ve curve optimizer ile bir miktar undervolt yapıldı. Bunları göz önüne alarak stok bir kıyaslama olduğunu söyleyemeyiz tabi.
O zaman SE-234 bayağı iyi diyebiliriz, yanlış görmediysem sıcaklıklar aynı gibi ve sıvı soğutmayla önü açık kasaya rağmen durum böyle.
Sizce bunu alırsam o macunu mu kullanmalıyım yoksa 100TL'lik kaliteli bir macunu mu kullanmalıyım?
TG25 iyidir, 100 liralık macunda o performansı bulamayabilirsin. MX-4'ten falan daha iyi, bir tek Kryonaut falan biraz daha üst, o da adı üstünde Kryonaut.

Geri
Yukarı