Ryzen 5 5600X işlemci MSI MAG CoreLiquid 280r soğutucu ile 80 derece oluyor

carlosgardel00

Decapat
Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
6700XT
Anakart
ASUS Prime B550M-K 4600MHz(OC)
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba herkese iyi Sosyaller;

İşlemcim: Ryzen 5 5600X.
Sıvı sogutucum: MSI MAG CoreLiquid 280r.

Valorant'ta düşük ayalarda 80 derece görüyorum GHz Boost olarak 4.20-4.30 gidip geliyor. Biraz daha dereceyi aşağı çekebilmek için Arctic MX-4 macunu değiştirdim yalnız bir fark görmedim. Sıvı sogutucunun ayalarını pek fazla yapamadım belki sorun ondan olabilir diye düşünüyorum. Acaba bilgisi olan arkadaşlar yardimci olabilir mi?

GHz Boost kapatıp 3.80 sabitlesem acaba Boost'la 4.20-4.30 çıkarken işlemcim bir performans kaybı yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu seride MSI içeride fazla hava bıraktığı için pompanın kısa sürede öldüğü söyleniyor. O işlemciyi bu soğutucu ile kullanmayın. Transistörlerini ufak ufak haşlayacaksınız yoksa. Üstüne bir de atın bacağını kırmak gibi hız kesmekten bahsediyorsunuz. Garantiye gönderin değiştirsinler. Değiştirmezlerse kasayı geriye doğru yatırın pompa aşağıda, radyatör yukarıda kalacak şekilde bir süre çalışsın. Bakın sıcaklıklar ne olacak. Bu şekilde teoride hava kabarcıklarının radyatöre doğru yürümesi ve pompanın sadece sıvıya maruz kalması gerekiyor. Yine iş yapmıyor ise sökün onu para yoksa wraith prismi pazarlıkla 250-300 civarına satacak bulursunuz. Onu 0-70 derece arası şehre ve kasanın durumuna göre %60-%70 fan sabit vererek bile kullansanız bundan çok daha serin çalışır. Yine 0 olarak ID Cooling se 224-xt de alınabilir. Bütçe sorun değilse ben arctic sıvı soğutma öneririm ama alternatif forumda bir sürü öneri bulunabilir. Artık 1k civarı ve üstü geziyor soğutucular. Ondan ilk giriş ama iş gören seviyeleri örnek verdim. Geçmiş olsun.

Merhaba herkese iyi Sosyaller;

İşlemcim: Ryzen 5 5600X.
Sıvı sogutucum: MSI MAG CoreLiquid 280r.

Valorant'ta düşük ayalarda 80 derece görüyorum GHz Boost olarak 4.20-4.30 gidip geliyor. Biraz daha dereceyi aşağı çekebilmek için Arctic MX-4 macunu değiştirdim yalnız bir fark görmedim. Sıvı sogutucunun ayalarını pek fazla yapamadım belki sorun ondan olabilir diye düşünüyorum. Acaba bilgisi olan arkadaşlar yardimci olabilir mi?

GHz Boost kapatıp 3.80 sabitlesem acaba Boost'la 4.20-4.30 çıkarken işlemcim bir performans kaybı yaşar mıyım?
Bende o soğutucu ile sistem topladım ama sıkıntı yaşamadım.
Kronik olduğunu yeni öğreniyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı