Ryzen 5 5600X overclock yapma

KiralAB

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar AMD Ryzen Master ile overclock yapacağım acaba ne kadar voltaj vermeliyim kaça ayarlamalıyım işlemciyi 4.6GHz yaptığım zaman?

Dosya Ekleri

• OC.PNG
    OC.PNG
    99,1 KB · Görüntüleme: 1.144
Son düzenleyen: Moderatör:
4.6Ghz yaparsanız OC yapmış sayılmazsınız. Çünkü default boost clock değeri 4.6Ghz zaten. O işlemciye OC işlemine gerek yok. Bence herşey default olarak kullanın. Overclock potansiyeli olmayan bir işlemci. Ki zaten gerek yok. Tekli çekirdek performans oyunlar için çok iyi.

Ryzen Master ile OC yaparsan, PC açıldığında Ryzen Master'da açmak zorunda kalırsın. Açmazsan OC devreye girmiyor.

Ben stok fanla kullandığım için 4.2 GHz 1.1 voltajda kullanıyorum şu an. Arkadaşın dediği gibi PC'yi açtığın zaman Ryzen Master'ı da açman lazım BIOS'dan ayarlarsan buna gerek kalmaz.

4.6GHz yaparsanız OC yapmış sayılmazsınız. Çünkü default Boost clock değeri 4.6GHz zaten. O işlemciye OC işlemine gerek yok. Bence her şey default olarak kullanın. Overclock potansiyeli olmayan bir işlemci. Ki zaten gerek yok. Tekli çekirdek performans oyunlar için çok iyi.

Oyun performansı artmazmı peki?

Oyun performansı artmazmı peki?

Dedigim gibi OC potansiyeli Intel gibi degildir. Yapabileceğiniz max deger 4.8-4.9Ghz varsayıyorum. Bu da oyunlarda 4-5-6 FPS kazandırır. Ama voltaj yüksek olacağı için ısı içinde sağlam bir sıvı soğutucu gerektirir. Soğutucunuz nedir?

Dedigim gibi OC potansiyeli Intel gibi degildir. Yapabileceğiniz max deger 4.8-4.9Ghz varsayıyorum. Bu da oyunlarda 4-5-6 FPS kazandırır. Ama voltaj yüksek olacağı için ısı içinde sağlam bir sıvı soğutucu gerektirir. Soğutucunuz nedir?
ID-COOLİNG zoomflow 240x

Pek iyi sayılmaz. BIOS üzerinden "Max CPU Boost clock override" kısmını 200MHz yapın. Böylece default Boost hızınız 4.8GHz'lere ulaşacak. En sağlıklısı bu olur. Voltaj vermenize gerek yok.

MSI B550M Pro VDH Wi-Fi kullanıyorum anakart olarak fakat burada yazdığınız ayarı bulamadım. Yardımcı olur musun rica etsem?

Yeni konular

Geri
Yukarı