Ryzen 5 5600X overclock

Delicin

Hectopat
Yer
antalya
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Herkese iyi günler. Geçenlerde kuzenim için sistem topladık ve sistemi kurdum sıkıntı yok sağlıklı çalışıyor ve işlemcinin daha iyi performans vermesi için OC yapmak istiyorum. Kendi otomatik OC ayarlarında Max 4.2 GHz da çalışıyor ben de 4.6 GHz yaptım Ryzen Master programı ile. Programda 4.6 GHz ve voltajı da 1.300 verdim. Şu an Cinebench R23 testi yapıyorum 30 dakika teste soktum hiç sistem kendisi kapatmadı çalıştı. Ama sıcaklıklar şöyle CPU 71 derece CPU package da 83 derece oldu sizce değerler nasıl voltaj fazla mı acaba ileride bir sıkıntı olur mu yardımcı olursanız sevinirim.
Not: Sistem tamamen render 3D çizimler için kullanılacak.
Sitem özellikleri:
Palit Gaming Pro RTX 3070.
Ryzen 5 5600X.
ASUS TUF Gaming Plus X570 anakart.
G.Skill Trident Z 3600 MHz CL18 2x32 GB Neo RAM.
Cooler Master V2 750 Watt 80 Plus Bronze güç kaynağı.
Cooler Master V2 240mm sıvı soğutma.
Kasa MSI M101.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    14,5 KB · Görüntüleme: 183
  • asdasdas.png
    asdasdas.png
    78,4 KB · Görüntüleme: 245
  • aetyhsfsafsf.png
    aetyhsfsafsf.png
    18,8 KB · Görüntüleme: 165
  • rtyjrutj.png
    rtyjrutj.png
    38,3 KB · Görüntüleme: 178
Herkese iyi günler. Geçenlerde kuzenim için sistem topladık ve sistemi kurdum sıkıntı yok sağlıklı çalışıyor ve işlemcinin daha iyi performans vermesi için OC yapmak istiyorum. Kendi otomatik OC ayarlarında Max 4.2 GHz da çalışıyor ben de 4.6 GHz yaptım Ryzen Master programı ile. Programda 4.6 GHz ve voltajı da 1.300 verdim. Şu an Cinebench R23 testi yapıyorum 30 dakika teste soktum hiç sistem kendisi kapatmadı çalıştı. Ama sıcaklıklar şöyle CPU 71 derece CPU package da 83 derece oldu sizce değerler nasıl voltaj fazla mı acaba ileride bir sıkıntı olur mu yardımcı olursanız sevinirim.
Not: Sistem tamamen render 3D çizimler için kullanılacak.
Sitem özellikleri:
Palit Gaming Pro RTX 3070.
Ryzen 5 5600X.
ASUS TUF Gaming Plus X570 anakart.
G.Skill Trident Z 3600 MHz CL18 2x32 GB Neo RAM.
Cooler Master V2 750 Watt 80 Plus Bronze güç kaynağı.
Cooler Master V2 240mm sıvı soğutma.
Kasa MSI M101.
Voltajı kademe kademe düşürüp deneyebilirsiniz. Bu sayede en stabil değeri bulmuş olursunuz.

Voltajı 1.300'ün altına düşürdüğüm zaman sistem kendini yeniden başlatıyor. Bir de Ryzen Master'dan yaptığım ayarları BIOS'dan nasıl yapıp kaydedeceğim. Şu an bilgisayarı her kapatıp açtığım zaman programı tekrar açıp ayarları onaylamam gerekiyor. Ben kendim hep Intel kullandığım için AMD'nin biosunun ayarları biraz değişik geldi yanlış bir şey yapmak istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı