Ryzen 5 5600X sistem test sonuçları

58cilgin

Centipat
Selam sonuçlar nasıl sizce pek anlamam. Özellikle işlemcim hakkında bilgi verirseniz sevinirim çıkan sonuç iyi mi?
Userbenchmarks: Game 42%, desk 105%, work 39%
CPU: AMD Ryzen 5 5600X - 107.9%
GPU: NVIDIA GTX 1050-TI - 31.2%
SSD: Samsung 860 EVO 250GB - 97.1%
HDD: Seagate Barracuda 1TB (2016) - 96%
HDD: WD Blue 250GB (2007) - 59.4%
RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 3600 C18 2x8GB - 102.5%
Mbd: MSI X570-A Pro (MS-7C37)
3.Resim

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    266,3 KB · Görüntüleme: 119
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    254,3 KB · Görüntüleme: 101
  • Adsız3.png
    Adsız3.png
    242,6 KB · Görüntüleme: 98
Son düzenleyen: Moderatör:
Sitedeki kullanıcıların ortalamasının üzerinde bile çıkmışsın bazı parçalarda. Gayet iyi sonuçlar. Ekran kartı 1050 olduğu için turuncu gösteriyor ama sorun yok.

Bu site pek mantıklı bir site değil.

• CPU için Cinebench R23 testi yapabilirsin.
  • GPU için Unigine Heaven testi yapabilirsin.
  • SSD için Samsung Magician uygulaması indirirsen hem firmware update yapmış olursun hem de SSD'nin okuma-yazma hızına bakmış olursun.
  • HDD için de Crystal Disk Mark indirip yine okuma-yazma testi yapabilirsin.
  • RAM için de AIDA 64 indirip bellek karşılaştırmalı test yapabilirsin.
  • Anakart için de MSI Center veya Dragon Center indirip fan hız kontrolü, ek özellikler, RGB kontrolü vs. yapabilirsin.

• SSD için Samsung Magician uygulaması indirirsen hem firmware update yapmış olursun hem de SSD'nin okuma-yazma hızına bakmış olursun.
Katılıyorum.

İlk testte biraz daha düşük almıştım işlemci tarafında 3.7 saat hızında çalışıyordu sonra BIOS'a girip PBO off cbp on yaptım bu sonucu aldım
CPU için dediğiniz programı indirip testini yapıp sonuçları atıyorum hocam testi yaptıktan sonra.

• Anakart için de MSI Center veya Dragon Center indirip fan hız kontrolü, ek özellikler, RGB kontrolü vs. yapabilirsin.

Kule tipi kullanıyorsunuz galiba ya da sıvı soğutma. Cbp de sınırına kadar dayıyor tabii.

Stok soğutucu 81 dereceleri gördüğü için Arctic Freezer 34 e-sports Duo aldım onu kullanıyorum.

Cinebench ilk test de multicore 10751 puan singlecore 1537 ikinci test de multicore 10847 Single Core 1534 puan aldım. Cbp açık PBO kapalı.
Nasıl sonuçlar bana biraz düşük geldi PBO'yu kapatıp CBP yi kapatıp işlemci hızını manuel olarak 4.6 ya getirdiğim zaman çok daha iyi sonuç almıştım diye hatırlıyorum.
@BerkayZ87

Son düzenleme:
Daha ne bekliyorsun. Mis gibi işte. İnternetten diğer insanlar ne almış diye bir bak. Ama eğer işlemci kullanıldıysa kullanılmış oluyor ve performansı tam veriyor. Abartmaya gerek yok. Hele ben buna para verdim iliğine kadar sömürürüm demeye gerek yok.

Daha ne bekliyorsun. Mis gibi işte. İnternetten diğer insanlar ne almış diye bir bak. Ama eğer işlemci kullanıldıysa kullanılmış oluyor ve performansı tam veriyor. Abartmaya gerek yok. Hele ben buna para verdim iliğine kadar sömürürüm demeye gerek yok.
Yeni aldım 1 ay olmadı sıfır aldım. Hocam bu işlemcinin testlerini bulamadım fazla iyi ama neye göre iyi diğer Ryzen 5 5600X'lerle aynımı acaba sonuçları yoksa düşükmü onu öğrenmek istiyorum bir de acaba bu testi yaparken diğer bileşenlerin bir artısı veya eksisi olur mu oda kafamda soru işareti.

Yeni konular

Geri
Yukarı