Ryzen 5 5600X Sisteme güç gelmiyor

Videoya erişemiyorum. Flash için USB hazırladım. Update'e başlarken RAM, CPU ve diğer parçaları anakarttan demonte etmem gerekir mi? Yoksa şu an ki hali ile işleme başlayabilir miyim?
Şuan linki düzelttim hatam için çok üzgünüm. Maalesef o kadar bilgim yok ne desem yalan olur.

USB'i Flash soketine takıp düğmeye basıyorum ama işleme başladığına dair herhangi bir ışık göremiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Harika kanal bunun için de rehber hazırlamış.

Sistemi hazır hale getirdikten sonra yapsan daha doğru olur. Çünkü bir BIOS güncellemesi sadece BIOS'u değil bütün parcaların uyumlulugunuda konturol eder. Sistem daha doğru ve düzgün biçimde çalışır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Harika kanal bunun için de rehber hazırlamış.

İlk izlediğim video buydu zaten. Her bir adımı da yaptım. Ama Flash BIOS tuşuna bastıktan sonra ne LED ışık yanıyor ne de anakarta güç geliyor. Update başlamıyor yani. İzlediğim pek çok videoda güç kaynağı ON iken ama sistemi çalıştırmamışken FLASH BIOS tuşuna basılıyor ve sistem kendini açıyor. Flash LED yanıyor ve update başlıyor. Bende bunlar olmadı. Butona bastıktan sonra bir şey olmuyor.

EDIT: Öncelikle yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Çözüm buldum. Şansıma da adam videosunu bugün yüklemiş :)

Konu farklı başlıkta olduğu için Google aramalarında daha kolay çıksın diye aşağıda bir kaç örnek başlık bırakıyorum. Umarım benim gibi arayışa girenler kolayca çözüme ulaşırlar.

FLASH BIOS tuşu çalışmıyor
B450 Tomahawk Max FLASH BIOS çalışmıyor
FLASH BIOS Led yanmıyor

Çözüm: FIX USB

Son düzenleme:
İlk izlediğim video buydu zaten. Her bir adımı da yaptım. Ama Flash BIOS tuşuna bastıktan sonra ne LED ışık yanıyor ne de anakarta güç geliyor. Update başlamıyor yani. İzlediğim pek çok videoda güç kaynağı ON iken ama sistemi çalıştırmamışken FLASH BIOS tuşuna basılıyor ve sistem kendini açıyor. Flash LED yanıyor ve update başlıyor. Bende bunlar olmadı. Butona bastıktan sonra bir şey olmuyor.

EDIT: Öncelikle yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Çözüm buldum. Şansıma da adam videosunu bugün yüklemiş :)

Konu farklı başlıkta olduğu için Google aramalarında daha kolay çıksın diye aşağıda bir kaç örnek başlık bırakıyorum. Umarım benim gibi arayışa girenler kolayca çözüme ulaşırlar.

FLASH BIOS tuşu çalışmıyor
B450 Tomahawk Max FLASH BIOS çalışmıyor
FLASH BIOS Led yanmıyor

Çözüm: FIX USB
Ne yalan söyleyeyim benim de aklımda soru dönüyordu asıl biz teşekkür etmeliyiz. Bundan önce de acaba bu seri bu anakarta çalışır mı sorusu vardı.

Geri
Yukarı